Yerli otomobil TOGG 29 ekimde banttan iniyor!

Yerli otomobil TOGG 29 ekimde banttan iniyor!

Dört yıl önce başlayan yerli otomobil macerasında büyük gün geldi. TOGG, bugün Gemlik’teki üretim üssünün faaliyete geçecek olması ile seri üretime başlayacak. Açılışı ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Fabrikada bulunan 160 robotla üretime geçilecek TOGG’un en önemli özelliklerinden bir tanesi hızlı şarj özelliği olacak. Peki fiyatı ne kadar olacak? İşte detaylar.

TOGG‘UN PİYASAYA ÇIKMASI OTOMOBİL FİYATLARINI NASIL ETKİLER? 

İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel şu ifadeleri kullandı: “Fiyat avantajı ve sahip olduğu son teknoloji ile birlikte vatandaşlarımızın ilgisini çekeceğinden mutlaka aynı segment ve yakın fiyatlı tüm araçların satış rakamlarını vatandaş açısından olumlu etkileyecektir.

Yerli otomobil TOGG 29 ekimde banttan iniyor!
Yerli otomobil TOGG 29 ekimde banttan iniyor!

TOGG’UN FİYATI NE OLACAK?

Daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn.Varank TOGG’un fiyatının C Segment SUV bir araçla sınıfında rekabet edecek bir fiyattan satışa çıkacağını belirtmişti. C Segment İçten yanmalı ve daha düşük teknolojiye sahip araçlar şu an 800 bin TL ila 1 milyon lira civarı iken bu rakam elektrikli otomobillerde 1.5 milyon TL’den 3 milyon TL’ye kadar çıkıyor . TOGG için tahmin edilen 800 bin TL ila 1 milyon TL arası rakam ilan edildiği takdirde gayet cazip satış rakamı olacaktır.

“PİYASAYI OLUMLU ETKİLEYECEK”

Dünya sanayisinin petrolden elektriğe evrildiği günümüzde, biz de Türkiye olarak geçmişte geç kaldığımız atılımları yaparak bu alanda olmamız gereken noktaya gelmek için çalışıyoruz. Temenni ediyoruz ki, TOGG’un piyasaya girişi fiyatlara olumlu etki edeceği gibi otomotiv alanında teknoloji ve tasarımı sayesinde endüstrisine yön veren markalardan biri olacaktır . Tüm bunların yanında otomotiv sektörünün yanı sıra TOGG için yapılacak AR-GE çalışmaları, farklı endüstrilerin de önünü açarak ülkemiz sanayisini hızla geliştiren önemli bir milli yatırımımız olacaktır .

Yerli otomobil TOGG 29 ekimde banttan iniyor!
Yerli otomobil TOGG 29 ekimde banttan iniyor!

Projeden kendi sektörümüz adına beklentimiz Yerli Marka ve üretim olması sebebiyle aşırı yükselen araç fiyatlarını olumlu yönde etkilemesi. Kullanıcı açısından Teknoloji, konfor ve tasarımının yanı sıra Milli proje olması, ülkemize sanayi ve teknoloji alanında katacağı önemli değer, ekonomimize sağlayacağı katkı, elektrikli olması sebebiyle doğamıza olumlu etkisi TOGG’un tercih edilmesi için en önemli sebepler olarak söyleyebiliriz .”

Sistemin başlıca özellikleri

yerli otomobil TOGG
yerli otomobil TOGG

Sürücü tarafından kolay anlaşılır ve kolay erişilir görsel bilgiler

Azaltılmış yol dışı kalma süresi

Tehlikelerin, tabelaların ve yol işaretlerinin vurgulanarak gösterilmesi

Yardımlı veya otonom sürüş esnasında daha hızlı tepki süresi

Yardımlı veya otonom sistemde aracın ne yapacağını önceden göstererek güven veren sürüş deneyimi

yerli otomobil TOGG
yerli otomobil TOGG

Günümüzde trafik kazalarının büyük çoğunluğunun sürücü dikkatsizliklerinden kaynaklandığı düşünüldüğünde CY Vision tarafından geliştirilen ve ilk defa yerli otomobilde kullanılacak olan holografik sistemin önemi daha da ön plana çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir