Yerli CANİK SFx RIVAL Tabancası

Yerli CANİK SFx RIVAL Tabancası

Samsun Yurt Savunma (SYS) bünyesinde faaliyet gösteren dünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden CANiK, ürettiği çelik gövdeli tabancası SFx RIVAL-S’yi satışa çıkarmıştı.

SFx RIVAL ile atış yapmayı seven herkes, eminim ki orijinaline sadık kalınarak tasarlanan bu harika çelik gövdeli tabancanın müptelası olacaktır!

340 gram ağırlaştırılmış gövdesiyle yeni favorim olan SFx RIVAL-S, 90° elmas kesim alüminyum düz tetik kutu içeriğiyle hâlâ en iyi tetiği sunuyor!

Yerli CANİK SFx RIVAL Tabancası
Yerli CANİK SFx RIVAL Tabancası

Sizce SYS, neden polimer gövdeli tabancalar üzerinde yıllarca çalıştıktan sonra çelik gövde tabanca tasarlama kararı aldı?

2019’da CANiK’le çalışmaya başladığımdan bu yana, metal gövdeli tabanca geliştirmek üzerine planlarımız vardı. Bu doğrultuda geliştirilen SFx RIVAL-S de ödüllere doymayan polimer gövdeye sahip SFx RIVAL’ın çelik gövdeli versiyonu.

Kolay sökülebilir metal gövdeye sahip olan SFx RIVAL-S’nin, birçok yeni aksesuarı ile sportif atıcılık dünyasına damgasını vuracağından eminim. Polimer gövdeli SFx RIVAL’a kıyasla yaklaşık yüzde 30 daha ağır olan ve geri tepme etkisinin azaltıldığı SFx RIVAL-S, atış müsabakalarının en çok tercih edilen tabancası olacak. Polimer versiyonun tüm özellikleri ile birebir çelik gövdeye uyarlanması, sektörde nadir görülen bir uygulamadır.

CANiK SFx RIVAL ile SFx RIVAL-S arasında ne gibi farklar var?

SFx RIVAL-S, ağırlaştırılmış çelik gövde ile atıcıya daha az tepme hissi, daha az şahlanma ve isabet oranında artış sağlarken; polimer gövdeli tabanca ise atıcının hedef geçişlerinin daha akıcı, kılıftan tabanca çekme sırasında daha hızlı olmasını sağlıyor. Yani her halükârda hangisini seçerseniz seçin SFx RIVAL veya SFx RIVAL-S sizin için doğru bir seçim olacaktır. Her iki tabanca da mükemmel; ancak asgari geri tepme için SFx RIVAL-S daha iyi bir tercih olabilir.

CANiK SFx RIVAL TEKNİK ÖZELLİKLER

CANiK SFx RIVAL TEKNİK ÖZELLİKLER 
CANiK SFx RIVAL TEKNİK ÖZELLİKLER

1185 gr ağırlığa, 205.5 mm uzunluğa, 127 mm namluya ve 145 mm yüksekliğe sahip olan SFx RIVAL-S tıpkı SFx RIVAL gibi 36 mm genişlikte üretildi. CANiK, tümüyle çelik gövde olan SFx RIVAS-S’yi ilk kez ABD’nin Las Vegas şehrinde, 17-20 Ocak tarihleri arasında bu yıl 45’inci kez düzenlenen “Avcılık ve Atıcılık Fuarı SHOT Show”da sergiledi.

 Kalibre : 9×19 mm           Kapasite :18+1                  Mekanizma :

 Namlu Boyu : 127 mm      Ağırlık :835 gr                    Toplam Boy: 145

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir