Yapay Deprem HAARP teknolojisi nedir

Yapay Deprem HAARP teknolojisi nedir

İstanbul’un ardından Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremle “HAARP nedir? HAARP’la yapay deprem mümkün mü?” sorularının cevabı araştırılmaya başladı. Tüm detayları sizler için derledik.

Yapay Deprem HAARP teknolojisi nedir
Yapay Deprem HAARP teknolojisi nedir

Son zamanlarda dikkat çekmeye başlayan Türkiye genelinde yaşanan depremlerdeki artış akıllara, ‘HAARP kullanılıyor olabilir mi?’ sorusunu getirdi. Sosyal medyada sık araştırılmaya başlanan HAARP teknolojisine dair iddialar ise tehlikenin boyutlarını gözler önüne seriyor.

Türkiye deprem kuşağında yer alan bir ülke olmakla birlikte, iki ana fay hattına ve bir de fay kuşağına sahip.

Kuzey Anadolu Fay Hattı, Doğu Anadolu Fay Hattı ve Batı Anadolu Faylar Kuşağı çerçevesinde yüksek deprem riski taşıyan Türkiye coğrafyasında yaşanan depremlerin son dönemde artış göstermesi, akıllara ABD silahı olan HAARP teknolojisinin kullanılıyor olma ihtimalini getirdi. Elektromanyetik bir silah olan HAARP hakkındaki iddialar ise, HAARP’ın geleceğimize yönelik tehditleri konusunda korkutucu sinyaller veriyor.

HAARP teknolojisi nedir?

HAARP, çeşitli elektromanyetik dalgalarla görülmez faaliyetler gerçekleştirerek algılanamayacak şekilde saldırı düzenleyebilmek için kullanıldığı iddia edilen bir elektromanyetik silahtır.

HAARP teknolojisi nedir?
HAARP teknolojisi nedir?

Günümüz dünyasında silah teknolojileri arasında Hi-tech olarak anılan yüksek teknolojili silahlar arasında yer alan HAARP, hem maliyeti, hem de işleyişi ile üretimi zor olan saldırı araçlarından biri olarak biliniyor.

Dünyada HAARP hangi amaçlarla kullanılıyor?

Hakkında çeşitli iddialar olan HAARP teknolojisine dair kesin bir bilgi olmamakla birlikte, uzmanlar tarafından kabul görmüş en yaygın kanı, fay hatlarında biriken enerjilerin büyük boyutlara ulaşmadan faaliyete geçirilmesi için enerjiyi depolayıp patlatmaya yarayan bir teknoloji olduğu yönünde.

17 Ağustos depreminde de kullanıldığı iddia edilen HAARP teknolojisinin fay hattı olmayan yerlerde çalışmadığı, fay hattı bulunan yerlerde fayda meydana getirilecek bir enerji patlamasını tetikleyerek deprem oluşturma işlemi gördüğü de söyleniyor.

Kimi uzmanlara göre ise HAARP teknolojisi sadece deprem oluşturmak için değil, insanların zihinlerine yollanacak bir takım sinyallerle birlikte insan algısını bozmak ve şekillendirmek amacıyla da kullanılabilir.

17 Ağustos Depremi’nde de yaşandığı gibi iletişim sistemlerinde kitlesel bir karmaşa oluşturabilecek kapasiteye sahip olduğu iddia edilen HAARP teknolojisi, aynı zamanda iklimlere de müdahale edebilme gücünü de barındırıyor.

Yapay enerji üreten HAARP’ın tehlikeleri nelerdir?

Sismik dalgalarla deprem ve iklim başta olmak üzere çeşitli hava, kara ve deniz olaylarına müdahale edebilme imkanı tanıyan HAARP teknolojisi ile, suni depremler, yapay sıcaklıkların ardından aniden soğuyan hava olayları üretebilmek mümkün hale geliyor.

Bu durum, silahı elinde tutanların dünyanın geleceğine müdahale edebilmelerine olanak sağlarken, insanlığın geleceğini de tehdit ediyor. Aynı zamanda algı dünyasını etkileme işini de ifa eden HAARP, telefon, bilgisayar ve internet sinyalleri aracılığıyla da her türlü ortamda insanlara ulaşabilmeyi başarabildiğinden dolayı, düşünce ve fikir dünyasının geleceğini de tehdit ediyor.

Kimi uzmanlar HAARP teknolojisi ile ABD halkının zihin dünyasının etki altına alındığını iddia ederken, Siyonizm’in projesi olan köle toplumlar oluşturma düşüncesinin de aracı olarak kullanılabileceği tehdidi de ortada duruyor.

Yapay Deprem HAARP’tan korunmak mümkün mü ?

HAARP bir elektromanyetik silah olduğundan dolayı, HAARP ile başa çıkmanın yolu da elektromanyetik alanındaki teknolojiyi artırmaktan geçiyor. Hi-tech olarak adlandırılan bu alanda şimdiye kadar Türk Savunma Sanayi envanterine çeşitli araçlar sokulmuş durumda.

Yapay Deprem HAARP’tan korunmak mümkün mü ?
Yapay Deprem HAARP’tan korunmak mümkün mü ?

Tufan, Şahin, Sapan gibi elektromanyetik toplar üzerine çalışmalar sürerken, Koral gibi elektromanyetik savunma sistemleri de HAARP’a karşı kullanılabilecek müdafaa araçlarının geleceği konusunda umut veriyor.

ABD HAARP gemilerinin olduğu yerlerde olan depremler

* İranlı General Kasım Süleymani suikastı sonrası, misilleme olarak Irak’ta bulunan ABD üsleri, İran tarafından vurulmuştu. Bu olayın hemen ardından İran’da nükleer santrallerin olduğu bölgede art arda depremler meydana gelmişti. Depremlerin yaşandığı dönemlerde ise geminin Hürmüz açıklarında bulunması tartışmalara neden olmuştu.

ABD HAARP gemilerinin olduğu yerlerde olan depremler
ABD HAARP gemilerinin olduğu yerlerde olan depremler

1986 yılında Çernobil nükleer kazası meydana geldi ve bu tesis sonsuza kadar kapatıldı. Bu yüzden Çernobil kazasının da ABD tarafından planlandığı iddia ediliyor.

Bu komplo teorilerine göre HAARP ilk defa “Gölcük Depremi”nde denenmiştir.

Türkiye Eski Başbakanı Bülent Ecevit depremin bir komplo olabileceğini düşünüp araştırılmasını istemişti. Bunu Ecevit rahmetli olduktan sonra bir Tv Programına katılan Afete Hazırlık ve Deprem Derneği Başkanı Ahmet Mete Işıkara açıklamıştır. Deprem sonrası arayıp araştırmasını istemiştir.

Depremden önce ve sonra gelişen bir kaç enteresan olay da depremin normal bir deprem olmadığı düşüncemizi sağlamlaştırıyor.

Depremden önce denizde büyük bir ateştopu ortaya çıkmış. Bunu depremden sonra birçok balıkçı doğrulamıştır ve birçok görgü tanığı vardır.

Bunun dışında Haarp’ın en büyük belirtisi olan gökyüzü renginin değişmesi de depremden önce herkesin ilgisini çeken bir olaydı. Depremin beklenenden uzun sürmesi, telefonların çalışmaması bunlar hep şüphe uyandıran olaylardır. Haarp ortaya çıkmadan önce bazı belirtiler gösterir.

Deprem günü Gölcük’de basit bir devir teslim töreninde ABD’li ve Israil’li üst düzey komutanların oluşu,

Deniz üssünde hiç bir Türk subaya giriş izni verilmeyen bir ABD deniz altısının oluşu,

Olay daha dünya basınına yansımamışken İsrail’lilerin yardım çalışmalarına başlamış olması,

HAARP İLE DEPREM MÜMKÜN MÜ?

Haarp tam 180 kablodan oluşur ve toplamda 36 Milyon Watt enerji açığa çıkarır. Amerika’da ise bir elektrik santrali sadece 52 bin Watt kullanabilmektedir. Bu projenin gücünü buradan çok daha iyi anlayabiliriz.

HAARP İLE DEPREM MÜMKÜN MÜ?
HAARP İLE DEPREM MÜMKÜN MÜ?

Bu silaha “Kıyamet Silahı” diyenler de var ki haksız sayılmazlar. HAARP, gelişen Teknoloji ile ileride çıkacak olası savaşlarda kullanılabilecek çok tehlikeli bir silahtır. Çünkü HAARP’in özelliklerinden biri, istenilen yerde deprem oluşturabilmesidir. Bu nedenle birçok ülke Amerika’dan HAARP çalışmalarını durdurmasını talep etmiştir.

Pentagon’un kontrolünde ve ABD ordusunun hizmetinde olan HAARP ile yapılabilecek birçok şey olduğu biliniyor. Bu konuda da farklı görüşler mevcut. Mesela yıllar önce ünlü jeofizikçilerden Prof. Gordon J.F.MacDonald HAARP ile yapılabilecekleri şöyle sıralamıştı;

-İklimler değiştirilebilir

-Kutuplar eritilebilir veya yerinden oynatılabilir

-Ozon tabakası ile oynanabilir

-Okyanus dalgalarını kontrol edilebilir

-Dünyanın enerji alanları ile oynayarak, insan beyni kontrol altına alınabilir, radyasyon yaymayan termonükleer patlama bile yapılabilir.

Tabii bunların her biri HAARP ile ilgili sadece varsayım teorileri.

HAARP İLE DEPREM YAPILIR MI?

HAARP’ın Türkiye’deki sözde faaliyetlerine yönelik özellikle “Marmara Denizi’nin tabanında gezen denizaltıların” bu depremleri tetiklediği iddia edilmektedir. Ancak HAARP “taşınabilir” bir yapı değildir. ABD’nin Alaska eyaletinin Gakona kentinde bulunan bir bina ve 180 adet antenden (IRI) oluşan bir yapıdır.

HAARP İLE DEPREM YAPILIR MI?
HAARP İLE DEPREM YAPILIR MI?

Bu antenler toplamda 3.5 MW maksimum iletim gücüne sahiptir. Bu güç, herhangi bir dikkate değer ve kalıcı etki yaratmak için çok küçüktür. Gerçekten de, temel sinyal ve matematik hesaplarına göre, HAARP’ı kullanarak, 7.500 kilometre uzakta ve denizin sadece 50 metre altındaki bir cismi 1 santigrat derece ısıtmak için HAARP’ın maksimum güçte 420.000 katrilyon yıl boyunca çalışması gerekmektedir. Bu, Evren’in toplam yaşı olan 13.8 milyar yıldan 30 milyar kat fazladır.

Bu bakımdan HAARP ile cisimlerin sıcaklıkları veya fiziksel özellikleri üzerinde değişim yaratmak pratik olarak imkansızdır. HAARP gibi stabil yapılarla bile bu enerji düzeylerine ancak ulaşılabilirken; hareketli denizaltı araçlarıyla depremlerin tetiklenebileceği iddiasının hiçbir gerçekçi tarafı bulunmamaktadır.

HAARP’ın ABD ordusu desteği Mayıs 2014’te kesilmiş ve 2014 sonunda tamamen kapatılacağı ilan edilmiştir. Ağustos 2015’te HAARP Alaska Üniversitesi’ne devredilmiştir. HAARP, şu anda sadece fasiliteyi kullanmak isteyen bilim insanlarının para ödemesi karşılığında geçici olarak kullanılmaktadır. Bunun haricinde ek bir faaliyeti bulunmamaktadır.

One thought on “Yapay Deprem HAARP teknolojisi nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir