Türkmenistan’da Togg’ların üzerine un serptiler

Türkmenistan'da Togg’ların üzerine un serptiler

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkmenistan Devlet Başkanı Serdar Berdimuhammedov’a TOGG araçlarını törenle teslim etti.

Türkmenistan gelenekleri gereği yöresel kıyafetli kadınlar, cihazların nazardan korunması için üzerlik otu tütsüsünü araçların çevresinde gezdirdi. Ayrıca aracın bereket getirmesi için de üzerine un serpildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, “Ümit ediyorum önümüzdeki dönemde Togg araçları sadece Türkiye’de değil, başta Türk cumhuriyetleri ve kardeş coğrafyalarımız olmak üzere tüm dünyada büyük bir beğeniyle takdir toplamaya devam edecek” dedi.

Türkmenistan'da Togg’ların üzerine un serptiler
Türkmenistan’da Togg’ların üzerine un serptiler

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve TOGG heyeti, Pamukkale’den adını alan 2 beyaz renkli aracı, törenle Türkmenistan Devlet Başkanı Serdar Berdimuhammedov’a teslim etti.

Türkmenistan gelenekleri gereği yöresel kıyafetli kadınlar, cihazların nazardan korunması için üzerlik otu tütsüsünü araçların çevresinde gezdirdi.

İki ayrı Togg’un törende yer alması büyük beğeni toplarken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkür edildi. Teslim alınan Togg’lar Türkmenistanlılar tarafından büyük ilgi gördü. Türkmenistan gelenekleri gereği yöresel kıyafetli kadınlar, cihazların nazardan korunması için üzerlik otu tütsüsünü araçların çevresinde gezdirdi. Deve yününden yapılan “Alaca” isimli nazarlık da Togg’ların direksiyonuna bağlandı. Aracın bereket getirmesi için de üzerine un serpildi. Teslim töreninde, Türkmenistanlı bakanlar da hazır bulundu. Berdimuhammedov, Togg’un T10X modelini test etti ve otomobili çok beğendiğini söyledi.

“TOGG TÜM DÜNYADA TAKDİR TOPLAMAYA DEVAM EDECEK”

Bakan Kacır, törende yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın takdirleriyle, Türkmenistan’a ve Halk Meclisi Başkanı’na sunulmak üzere iki Togg otomobilini getirdiklerini belirtti.

Türkmenistan'da Togg’ların üzerine un serptiler
Türkmenistan’da Togg’ların üzerine un serptiler

Bir akıllı şehrin açılış töreninde, Türk mühendislerinin eseri olan akıllı cihazları olan Togg araçlarını sunmanın çok anlamlı olduğuna dikkati çeken Kacır, şunları kaydetti:
“Azerbaycan ve Kazakistan’ın ardından Türkmenistan’a da Togg otomobillerini teslim etmekten gurur duyuyoruz. Geçit töreninde Cumhurbaşkanı’mızın da bizzat ismi zikredildi ve Togg araçlarımız da törene katıldı. Bu da bizim için ayrı bir mutluluk vesilesi oldu. Ümit ediyorum önümüzdeki dönemde Togg araçları sadece Türkiye’de değil, başta Türk Cumhuriyetleri ve kardeş coğrafyalarımız olmak üzere tüm dünyada büyük bir beğeniyle takdir toplamaya devam edecek.”

Ümit ediyorum önünüzdeki dönemde Togg araçları sadece Türkiye’de değil, başta Türk Cumhuriyetleri ve kardeş coğrafyalarımız olmak üzere tüm dünyada büyük bir beğeniyle takdir toplamaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

Togg C SUV’un bilinen teknik özellikleri.

  • Motor: 150 KW / 300 KW.
  • Beygir gücü: 200 HP / 400 HP.
  • Menzil: 300 km / 500 km.
  • 0-100 hızlanma: <7.6 saniye / <4.8 saniye.
  • Aks açıklığı: 2890 mm.
  • Otonom sürüş: 3. seviye.
  • Motor seçenekleri: Arkadan çekişli / Dört çeker.
  • Batarya seçenekleri: 2 paket.

2 thoughts on “Türkmenistan’da Togg’ların üzerine un serptiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir