TOGG ÇEKİLİŞ SONUÇLARI ASİL VE YEDEK İSİM LİSTESİ

TOGG ÇEKİLİŞ SONUÇLARI ASİL VE YEDEK İSİM LİSTESİ

T10X adı verilen model için ön siparişler 16-27 Mart tarihleri arasında Trumore dijital platformu ve Togg web sitesi üzerinden alındı. Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili Togg’un C-segment, elektrikli SUV modeli ‘T10X’ kura çekimi sonrasında isim listesi sorgulanmaya başlandı.

TOGG ÇEKİLİŞ SONUÇLARI ASİL VE YEDEK İSİM LİSTESİ
TOGG ÇEKİLİŞ SONUÇLARI ASİL VE YEDEK İSİM LİSTESİ

Ön başvuru sürecinde 10 milyar 648 milyon TL kapora toplandı. Kuranın çıkma ihtimali ise 9’da 1 olarak hesaplandı. Togg websitesi üzerinden ön sipariş sürecine katılan 177 bin 467 kişi, 29 Mart’ta noter huzurunda yapılan dijital çekilişe katılmaya hak kazandı.

Yerli ve milli aracımız TOGG’u yollarda görmeye sayılı günler kala, ilk etapta 20 bin satış için ön başvuru süreci sona erdi.

20 bin TOGG T10X için 177 binden fazla vatandaş başvuruda bulundu.2023’te teslim edilecek araçların sahiplerinin kura çekilişiyle belirlendi.

29 Mart akşamı saat 21.00’de noter huzurunda yapılan kura çekilişinin ardından sonuçlar TOGG’un resmi internet sitesinden saat 22.30’da yayınlandı. İşte TOGG kura çekiliş sonuç ekranı ve TOGG T10X asil ve yedek isim listesi.

TOGG KURA SONUÇLARI

TOGG KURA SONUÇLARI
TOGG KURA SONUÇLARI

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından üretilen yerli ve milli elektrikli aracımız TOGG, sokaklara çıkmaya hazırlanıyor. Yoğun talep nedeniyle bu yıl içinde yapılacak satışların kura çekilişi ile belirleneceğine karar verildi.

İlk etapta 12 bin olarak açıklanan ancak daha sonra 20 binde karar kılınan yerli otomobil için 170 binden fazla başvuru yapıldı. Peki TOGG kura sonuçları belli oldu mu? İşte TOGG kura çekiliş sonuç ekranı ve TOGG T10X asil ve yedek isim listesi.

TOGG KURA SONUÇLARI BELLİ OLDU MU?

29 Mart Çarşamba günü saat 21.00’de TOGG’un resmi Youtube hesabından canlı olarak yayınlanan ve NOTER huzurunda yapılan çekilişin ardından kura sonuçları, noter tasdik sürecinin tamamlanması sonrası TOGG’un resmi internet sitesi https://www.togg.com.tr adresinden yayımlandı.

TOGG KURA SONUÇLARI BELLİ OLDU MU?
TOGG KURA SONUÇLARI BELLİ OLDU MU?

TOGG TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Araç gücünü lityum iyon pillerden almaktadır. Tek şarj ile batarya kapasitesine göre 300 km ve 500 km menzile sahip iki farklı güç paketi sunulacaktır.

Aracın bataryalarının 30 dakikadan kısa sürede %80 şarj edilebilmesi planlanmaktadır. Araçta yer alacak rejeneratif fren sistemi ile yavaşlamalarda motorların dinamo gibi çalışması ve pili tekrar şarj ederek menzili %20’ye kadar uzatması planlanmaktadır.

TOGG ALMAYA HAK KAZANANLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir