Taliban 2055’e kadar Türkiye’yi ele geçirecek plan yaptı

Taliban 2055'e kadar Türkiye'yi ele geçirecek plan yaptı

Taliban’dan skandal video! 2055 yılına kadar Türkiye’yi işgal etme planları yaptıklar.

ABD’nin Afganistan’dan çekilmesiyle iktidarı ele geçiren Taliban’ın propaganda videosu yayımladığı iddia edildi. Taliban’ın propaganda videosunda 2055 yılında Türkiye’yi ele geçireceğine dair görüntülere yer verildi. Videoda Afganistan’ın komşu ülkelerinden başlayarak önce İran, sonra Suudi Arabistan olmak üzere Taliban tarafından işgal edildiği görülürken yıl 2055’e geldiğinde Türkiye’nin de işgal edildiği görüntülerine yer verildi.

Taliban 2055'e kadar Türkiye'yi ele geçirecek plan yaptı
Taliban 2055’e kadar Türkiye’yi ele geçirecek plan yaptı

Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kız çocuklarının okumasının engellenmesine yönelik Taliban’a sert eleştirilerde bulunmuş, “Bunun İslam’da yeri yoktur” demişti.

SKANDAL GÖRÜNTÜLER

Söz konusu videoda Afganistan’ın komşu ülkelerinden başlayarak önce İran, sonra Suudi Arabistan olmak üzere taliban bayrağıyla boyandığı görülürken yıl 2055’e geldiğinde Türkiye’nin sınırlarında da Taliban bayrağı dalgalandığı görülüyor.

Taliban rejiminin, idarecilerinin ve sözcülerinin sosyal medya hesaplarında 2055 yılına kadar Türkiye’yi ele geçireceğine dair planların anlatıldığı bahsi geçen videonun izine rastlanamıyor.

Videonun kaynağı “Khan Makoo” adlı Taliban yanlısı içerikler paylaşan YouTube kanalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir