Süleyman Soylu’nun ‘istifa’ etti

Ümit Özdağ: Süleyman Soylu’nun görevden alınması mümkün görünmüyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa ettiği iddiasına ilişkin önemli bir gelişmeyi paylaştı. Soylu‘nun yakın çevresinden aldığı bilgiyi sosyal medya hesabından aktaran Yarkadaş, “Bakanın görevinin başında olduğu ifade ediliyor” dedi.açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleşen kabine toplantısında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a istifasını sunduğu iddia edildi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun görevden “affını” istediği, Erdoğan‘ın bu talebe ne cevap verdiğinin ise bilinmediği aktarıldı.

Haberde, “Kulislerden edinilen bilgilere göre Erdoğan‘ın Soylu’nun affını kabul ettiği belirtilirken, bazı çevrelerin bu talebi şimdilik cebinde beklettiği ifade ediliyor” denildi.

Süleyman Soylu'nun 'istifa' etti
Süleyman Soylu’nun ‘istifa’ etti

SOYLU’NUN YAKIN ÇEVRESİNDEN İLK AÇIKLAMA

Bakan Soylu’nun istifa ettiği iddiasına ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Ümit Özdağ: Süleyman Soylu’nun görevden alınması mümkün görünmüyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun görevden alınacağı iddialarına ilişkin açıklama yapan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, “Görevden alınması mümkün görünmüyor” dedi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Ümit Özdağ, Soylu’nun Adalet Bakanlığı ve parti içinde de çok güçlü olduğunu söylerken, “Süleyman Soylu’nun görevden alınması mümkün görünmüyor” yorumunda bulundu.

Özdağ son olarak ise İçişleri Bakanı’nın en büyük gücünün ise “Arşivi” olduğunu iddia etti.

Zafer Partisi lideri Özdağ, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Süleyman Soylu’nun görevden alınması mümkün görünmüyor. Çünkü Soylu sadece İçişleri değil, Adalet Bakanlığı dahil bir çok bakanlıkta güçlü.Ayrıca istifa haberlerinin yayıldığı gün AK Parti milletvekilleri arasında da fanatik taraftarları olduğunu gördüm. Ama en büyük gücü Arşivi.”

Ümit Özdağ: Süleyman Soylu’nun görevden alınması mümkün görünmüyor
Ümit Özdağ: Süleyman Soylu’nun görevden alınması mümkün görünmüyor

Barış Yarkadaş: İstifa yok, Soylu görevde

Barış Yarkadaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa ettiği iddiasına ilişkin olarak, “Bakanın görevinin başında olduğu ifade ediliyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir