Selçuk Bayraktar’ın MIT’deki hocasından şok sözler

Selçuk Bayraktar'ın MIT'deki hocasından şok sözler

Selçuk Bayraktar’ın MIT’deki hocasından şok sözler

ABD’nin dünyaca ünlü üniversitesi Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) görev yapan profesör Max Tegmark skandal bir çıkış yaptı. Türkiye’nin İHA ve SİHA alanında gelişmesini içine sindiremeyen  MIT profesörü, Almanya’da günlük yayımlanan Handelsblatt Gazetesi’ne verdiği röportajda, ”Selçuk Bayraktar’a burada eğitim verdiğimiz için utanıyorum.” ifadesini kullandı.

selcuk bayraktar
selcuk bayraktar

Türkiye’nin gücüne güç katan ve ülkeler arasındaki dengeleri değiştiren Bayraktar TB2 ve Akıncı TİHA’ların başarısını tüm dünyada konuşurlarken Türkiye’nin başarısından rahatsız  ve hazımsız olanların  sesleri de yükselmeye başladı.

“BURADA EĞİTİM VERDİĞİMİZ İÇİN UTANIYORUM”

Dünyanın en prestijli okullarından biri olan Massachusetts Institute of Technology’deki (MIT) fizik profesörü İsveç kökenli ABD’li Max Tegmark’tan . patavatsız çıkışlar oldu.

Max Tegmark, Almanya’da günlük yayımlanan Handelsblatt Gazetesi’ne verdiği röportajında, ”Selçuk Bayraktar’a burada eğitim verdiğimiz için utanıyorum.” ifadelerini kullandı.

SELÇUK BAYRAKTAR’IN MIT EĞİTİMİ

Selçuk Bayraktar, yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra çalışmaları esnasında göstermiş olduğu üstün başarılardan dolayı MIT (Massachusetts Institute of Technology)’de burslu olarak yüksek lisans-doktora teklifi aldı.

Bayraktar, MIT’deki eğitimi sürecinde İnsansız Helikopter Sistemlerine agresif manevra yapma kabiliyeti kazandıracak otomatik uçuş kontrol algoritmaları alanında çalışmalar yürüttü.

2006’da MIT Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümünden ikinci yüksek lisans diplomasını aldı. MIT sonrası Georgia Institute of Technology’de (Georgia Tech) devam ettiği doktora çalışmalarını 2003 yılında Baykar bünyesinde başlayan milli ve özgün insansız hava aracı teknolojileri geliştirme faaliyetlerini yürütmek için dondurarak 2007’de Türkiye’ye döndü.

2 thoughts on “Selçuk Bayraktar’ın MIT’deki hocasından şok sözler

  1. Surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes ey deli rüzgar artık nereden edersen es. Demiş büyük üstad Necip Fazıl Kisakurek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir