Şanlıurfa’daki 3 Şehidin İntikamı Alındı…

Son dakika | Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Şanlıurfa Akçakale’de teröristletin döşediği el yapımı patlayıcının patlaması sonucu 3 askerin şehit olduğunu bildirmişti bunun üzerine devam eden operasyonlarda 22 terörist etlisiz hale getirilerek intikamı alınmış oldu.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), “Akçakale/Şanlıurfa hudut hattında, teröristlerce döşenen El Yapımı Patlayıcının patlaması sonucu 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur” açıklamasını yaptı.

Sınır hattındaki duvarın bir bölümünün yıkıldığı patlamada askeri araçta bulunan 1 teğmen ile 2 er şehit olurken, 1 asker ise yaralandı.

Saldırıda şehit olan Teğmen Murat Alyakut, ile piyade erler Enes Koç ve Ertuğrul Ulupınar’ın cenazeleri alınarak Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu morguna getirildi. Saldırıda yaralanan bir askerimiz de ilk müdahaleden sonra Şanlıurfa’da tedavi altına alınmıştır.

TERÖR MEVZİLERİ TOPÇU ATIŞIYLA VURULDU

Saldırının ardından güvenlik güçleri bölgeyi geniş bir şekilde güvenlik koridoru altına  aldı. Tel Abyad’ın batısında tespit edilen terör örgütü PKK/YPG mevzileri, sınır hattı ve Suriye’de konuşlu TSK birlikleri tarafından topçu atışlarıyla sert şekilde vuruldu. Tb2 tarzı insansız hava araclarımız ilede yapılan operasyonlarda 22 terorist etkisiz hale getirildi.

Bakanlığın açıklaması şöyle:

  • Akçakale/Şanlıurfa hudut hattında, 8 Ocak 2022 tarihinde, teröristlerce döşenen El Yapımı Patlayıcının (EYP) patlaması sonucu 3 kahraman silah arkadaşımız, P. Tğm. Murat Alyakut, P. Söz. Er Ertuğrul Ulupınar ve P. Onb. Enes Koç şehit olmuştur.
  • Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

BU YAZIMIZI BEĞENDİYSENİZ BU YAZIMIDA BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ Barış Pınarı bölgesinde 16 PKK/YPG&li terörist etkisiz hale getirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir