Rusya ve Ukrayna karşılıklı kayıpları açıkladı!

Rusya ve Ukrayna karşılıklı kayıpları açıkladı!

Rusya-Ukrayna savaşında ilk haftanın acı bilançosu ortaya çıktı. Ukrayna’da, 1502 askeri altyapı tesisinin imha edildiğini söyleyen Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, bugüne kadar Ukrayna ordusuna ait 472 tank ve zırhlı araç, 63 çok namlulu roketatar ve 206 top, 336 özel askeri aracın etkisiz hale getirildiği bildirdi.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı ise yaptığı açıklamada, Rus güçlerinin 5 bin 840 asker kaybettiğini bildirdi. Açıklamada, Rusya‘ya ait 30 uçak, 31 helikopter, 211 tank, 862 zırhlı araç, 85 top ve 2 hafif sürat teknesini imha ettiği belirtildi. Rus güçlerin ayrıca 40 roketatar sistemi, 355 araç, 60 yakıt aracı, 9 hava savunma sistemi ve 3 İHA kaybettiği aktarılan açıklamada, bu rakamlara devam eden çatışmaların bilgilerinin dahil edilmediği kaydedildi

RUS UKRAYNA SAVAŞINDA SON DURUM GELİŞMESİ
RUS UKRAYNA SAVAŞINDA SON DURUM GELİŞMESİ

Ukrayna’da 1502 ASKERİ ALTYAPI TESİSİ İMHA EDİLDİ”

Rus askeri birliklerinin, Ukrayna’da 1502 askeri altyapı tesisini imha ettiğini söyleyen Konaşenkov, bugüne kadar Ukrayna ordusuna ait 472 tank ve zırhlı araç, 63 çok namlulu roketatar, 206 top, 336 özel askeri aracın imha edildiğini bildirdi.

Rusya Ukrayna'ya savaşı başladı
Rusya Ukrayna’ya savaşı başladı

“Kiev’deki ÖZEL OPERASYON MERKEZİ VURULDU”

Kiev’deki Ukrayna istihbaratının teknolojik tesisleri ve 72. Ana Psikolojik Özel Operasyon Merkezi’nin yüksek hassasiyetli silahlarla vurulduğunu belirten Konaşenkov, “Kiev’deki TV kulesi etkisiz hale getirilmiştir” ifadesini kullandı.

“HERSON’DA MÜZAKERELER SÜRÜYOR”

Konaşenkov, Tokmak ve Vasiliyevka yerleşim yerlerinin kontrol altına alındığını kaydederek, “Herson şehri kontrol altına alınmıştır. Bölge yönetimiyle Rus ordusu arasında, şehirdeki sosyal altyapıların çalışmaya devam etmesine yönelik müzakereler devam etmektedir” dedi.

ukrayna-rusya
ukrayna-rusya

UKRAYNA: 5 BİN 840 RUS ASKERİ ÖLDÜ

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna’ya saldıran Rus güçlerinin 5 bin 840 asker kaybettiğini bildirdi.

RUS UKRAYNA SAVAŞINDA SON DURUM GELİŞMESİ
RUS UKRAYNA SAVAŞINDA SON DURUM GELİŞMESİ

“211 TANK VE 862 ZIRHLI ARAÇ İMHA EDİLDİ”

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Ukrayna ordusunun Rusya’ya ait 30 uçak, 31 helikopter, 211 tank, 862 zırhlı araç, 85 top ve 2 hafif sürat teknesini imha ettiği belirtildi.

Ukrayna: Rusya'ya ait 5 uçak ve bir helikopter düşürdük
Ukrayna: Rusya’ya ait 5 uçak ve bir helikopter düşürdük

“Rus 9 HAVA SAVUNMA SİSTEMİ VURULDU”

Rus güçlerin ayrıca 40 roketatar sistemi, 355 araç, 60 yakıt aracı, 9 hava savunma sistemi ve 3 İHA kaybettiği aktarılan açıklamada, bu rakamlara devam eden çatışmaların bilgilerinin dahil edilmediği kaydedildi.

Rus konvoyu Türk SİHA’larla imha edildi
Rus konvoyu Türk SİHA’larla imha edildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir