YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Zelenskiy’den çağrı: Dünyanın 4 bir yanından geliyorlar!

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48
barış görüşmeleri 3. tura kaldı anlaşılan tek madde insanı yardım oldu.
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna-Rusya arasındaki savaşa dair son bilgileri paylaşarak, "Ukrayna'nın savaş yolunu seçmediğini vurguluyoruz. Fakat Ukrayna barış yoluna geri dönülmesini teklif ediyor” dedi. Zelenskiy, "Bize şimdi yardım etmezseniz, Ukrayna'ya güçlü bir yardım sunamazsanız, yarın savaş kapınızı çalacak" diyerek küresel liderlere çağrıda bulundu
Zelenskiy'den çağrı: Dünyanın 4 bir yanından geliyorlar!
Zelenskiy'den çağrı: Dünyanın 4 bir yanından geliyorlar!
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna - Rusya arasındaki savaşına dair son bilgileri kamuoyu ile paylaştı. Ukrayna ordusunun bazı bölgelerde oldukça zorlandığının altını çizen Zelenskiy, "Donbass Bölgesi'nde silahlı kuvvetlerimiz kusursuz bir iş çıkarıyor.
Harkov tarafında oldukça zorlanıyoruz. Silahlı kuvvetlerimiz kenti korumak için üstün çaba gösteriyor" dedi.Ülkenin güneyinde çatışmaların çok şiddetli olduğunu belirten Zelenskiy, "Birliklerimiz Herson Bölgesi kırsalında şiddetli çatışmalar yaşıyor. Düşman birlikleri, işgal altındaki Kırım'dan ve Melitopol'e doğru ilerlemeye çalışıyor" dedi.
Zelenskiy'den çağrı: Dünyanın 4 bir yanından geliyorlar!
Zelenskiy'den çağrı: Dünyanın 4 bir yanından geliyorlar! Ülkenin kuzeyinde de Rus birliklerinin ilerleyişinin sürdürdüğünü aktaran Zelenskiy, "Ülkenin kuzeyinde düşman birlikleri Çernigiv'e yavaş yavaş ilerliyor. Ancak onları orada tutacak birileri var. Jitomir'de bölgesinde güvenli bir savunma duvarı inşa edildi.
Düşmanın Gostomel'e girişi engellendi" dedi.Zelenskiy, net sayı vermeden çok sayıda Rusya'ya ait savaş uçağı ve zırhlı aracın imha edildiğini aktararak, çok sayıda Rus askerinin esir alındığını açıkladı. Rusya'ya barış teklif eden Zelenskiy, "Ukrayna'nın savaş yolunu seçmediğini vurguluyoruz. Fakat Ukrayna barış yoluna geri dönülmesini teklif ediyor" ifadelerini kullandı.
Zelenskiy'den çağrı: Dünyanın 4 bir yanından geliyorlar!
Zelenskiy'den çağrı: Dünyanın 4 bir yanından geliyorlar! Zelenskiy, "Bize şimdi yardım etmezseniz, Ukrayna'ya güçlü bir yardım sunamazsanız, yarın savaş kapınızı çalacak" diyerek küresel liderlere çağrıda bulundu.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst