YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Yunanistan’dan Türkiye’ye 50 araçlık insani yardım konvoyu

ADMİN

Administrator
Yönetici
Kahramanmaraş'ta 6 Şubat günü saat 04:17'de Pazarcık ilçesinde 7,7, aynı gün saat 13.24'te Elbistan ilçesinde 7,6 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Depremde toplam can kaybı sayısı 41,156 bini aşmış, binlerce ev yıkılmıştı. Depremin ardından arasında Yunanistan'ın da bulunduğu 88 ülke Türkiye'ye kurtarma ekibi göndererek yardım etmişti. Adıyaman'da arama kurtarma çalışmalarına katılan 22 kişilik Yunan arama kurtarma ekibi, 15 Şubat'ta ülkesine dönmüştü. Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Andreas Katsaniotis, Türkiye'ye tıbbi yardım ve battaniye içeren 50 araçlık insani yardım konvoyunun gönderileceğini duyurdu.
Yunanistan’dan Türkiye’ye 50 araçlık insani yardım konvoyu
Yunanistan’dan Türkiye’ye 50 araçlık insani yardım konvoyu Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Katsaniotis, “7,5 ton ilaç, 5 ton tıbbi malzeme, 20 binden fazla battaniye taşıyan 50 araçlık insani yardım konvoyu Türkiye’ye gidiyor” dedi. Yunanistan’dan Türkiye’ye tıbbi malzeme desteği

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.