YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Yunanistan’dan gelen 3 arama kurtarma Birliği gözaltına alındı

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48
Maraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerin ardından arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Yunanistan'dan Türkiye'ye arama kurtarma çalışmaları için gönüllü olarak gelen 3 kişi, Antakya'da gözaltına alındı. 3 kişinin Adana Göç İdaresi'ne götürülmesine karar verildi. Yunanistan’dan Türkiye’ye arama kurtarma çalışmaları için gönüllü olarak gelen 3 kişi bugün gözaltına alındı.
Yunanistan’dan gelen 3 arama kurtarma Birliği gözaltına alındı
Yunanistan’dan gelen 3 arama kurtarma Birliği gözaltına alındı Orman, Panagiotis Masouras, Alexandros Bazoras ve Mihalis Panagiotopoulos adlarındaki 3 Yunan yardım gönüllüsünün Antakya’da gözaltına alınarak Yabancılar Şubesi’ne götürüldüğünü duyurdu. Emniyetin 3 kişi ile ilgili “ihbar” olduğunu öne sürdüğü ve haklarında sadece idari işlem yapıldığı belirtildi. 3 kişinin telefonlarına el konulduğu öğrenildi.

HABER ALAMIYORUZ'​

Konuyu takip eden bir avukat yaptığı açıklamada, gözaltına alınanlardan saat 16:30'dan bu yana haber alamadıklarını ve Adana Göç İdaresi yetkililerinin ise üç Yunan'ın idareye getirilmediğini söylediğini belirtti.

YUNANİSTAN BAŞKONSOLOSLUĞU’NA BİLGİ VERİLDİ​

“Halkı yalnızca halk kurtarır diyerek arama kurtarma çalışmalarına katılan T-34 İşçi Takımı üyesi 3 Yunan komünistin Adana Göç İdaresi’ne götürülmesine karar verildi. ÇHD’li avukatlar, Yunanistan Başkonsolosluğu’na bilgi verdi” dedi.
YUNANİSTAN BAŞKONSOLOSLUĞU’NA BİLGİ VERİLDİ
YUNANİSTAN BAŞKONSOLOSLUĞU’NA BİLGİ VERİLDİ

TÜRK BÜYÜKELÇİLİĞİ ÖNÜNDE PROTESTO​

Bu arada Yunanistan'da Halk Cephesi, Halk Hareketi ve Elektra Apostolou Hareketi, depremzedelere yardım etmek için bulundukları Türkiye'de gözaltına alınan ve sınır dışı edilmeleri beklenen T-34 işçi grubundan üç Yunan aktivistin serbest bırakılması için Atina’daki Türkiye Büyükelçiliği önünde protesto eylemi gerçekleştirdi. Yunanistan basınına yansıyan bilgilere göre eyleme katılanlar, "yoldaşları serbest bırakılana kadar protestolarını sürdüreceklerini" belirtti. Protestocular, aktivistlerin serbest bırakılmalarını ve Türkiye'deki ihtiyaç sahipleri için enternasyonalist çalışmalarına devam etmelerini talep etti.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst