YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,881
Tepkime puanı
45
Puanları
48
Yunanistan hava savunma sistemi olarak İsrail üretimi Spyder AiO'yu (Örümcek) adı verilen demir kubbenin bir bileşeni olarak Spyder AiO'yu (satın almak istiyor İsrail ve Yunanlı yetkililer arasında yapılan görüşmelerde beklentilerin yüksek olduğu ve ayrıca aksilik olmazsa bu sistem alındığında Türk hava gücünün Yunanistan'a karşı başarısız olacağını söyledi.
Yunanistan'a İsrail üretimi Spyder AiO ihracatı
Yunanistan'a İsrail'den Spyder AiO satın alacak
İsrail üretimi Spyder AiO hava savunma sistemi özellikle iha siha gibi hava hedeflerine karşı etkili olabilmesi için geliştirildiği açıklandı özellikle son zamanlarda artan gerilimlerden dolayı İsrail bu hava savunma füzesinin Yunanistan'a vereceğini açıkladı özelliklere adalara yerleştirilmesi durumunda etkili olacağı düşünülüyor. Yunanistan'ın İsrail'den kaç batarya Spyder talep etmeyi tasarladığı henüz netleşmedi.
Yunanistan'a İsrail'den Spyder AiO satın alacak

SPYDER AIO SİSTEMİ ÖZELLİKLERİ​

Spyder AiO hava savunma sistemi I-Derby ve I-Derby-ER hava savunma füzelerini kullanan alçak ve orta irtifa önleme kabiliyetli Spyder'ın 40 km menzilde etkin olduğu belirtiliyor. Sistem hareket halinde dahi hedef takibi ve füze atışı yapabiliyor Spyder radarı yörünge hedef tanımlaması yapabilen mikrodalga spektrum taraması gerçekleştirebiliyor.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst