YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Yunanistan Türkiye sınırını geçmek için tatbikat yaptı!

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48
Yunanistan ve Türkiye son zamanlarda olumlu görüşmelerin ardından Yunan tarafı olumsuz hareketler yapmaya devam ediyor son olarak Yunan tarafı başta ABD olmak üzere Türkiye sınırını gecme tatbikatı yaptı. Meriç Nehri'nin sınır bölgesinde gerçekleştirilen bu tatbikatı ABD, Mısır, Ermenistan, Bulgaristan, İtalya ve Kıbrıs Rum Kesimi'nden gelen gözlemciler dakikası dakikasına takip etti.
Yunanistan Türkiye sınırını geçmek için tatbikat yaptı!

Yunan TATBİKATININ ADI: NEHİR ROTASI​

Türkiye Yunan sınırı MERİÇ nehrini ve bölgesinden gecme tatbikatı yapan Yunanlı askerler köprü tankları kullanarak Türkiye sınırına nasıl geçileceğinin tatbikatını yaptılar tatbikatta çok sayıda tank piyade helikopter gibi tam donanımlı İskeçe'deki 4. Kolordu’ya bağlı 31. Motorlu Piyade Tugayı, 1. Ordu Havacılık Tugayı, 730. Köprücü Taburu ve 744. Köprücü Bölüğü'nün katılımıyla geçiş tatbikatı yapıldı.
Yunan TATBİKATININ ADI: NEHİR ROTASI
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst