YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

“Ukrayna askerlerinden PKK/YPG’ye destek”

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48

Rusya ile savaşan Ukrayna askerleri Türkiye’nin Pençe-Kılıç Harekatı ile ağır darbe indirdiği terör örgütü PKK/YPG’ye destek mesajı yayınladı. Söz konusu görüntüler büyük tepki çekerken Ukrayna askerleri sözde terör örgütünün bayrağıyla poz verdi.​

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş aylardır sürüyor. Rus işgaline karşı direnen Ukrayna askerleri özellikle Türkiye’den aldıkları Bayraktar ile büyük zafer kazandı. Bayraktar’ın başarısı nedeniyle adına şarkılar yazan Ukraynalı askerler skandal bir görüntü paylaştı. Ukrayna saflarında çalıştığı öne sürülen ve Ukraynalı ve uluslararası “anarşist” örgütlerin oluşturduğu “Ukrayna Direniş Komitesi” adlı örgüt, TSK’nın Pençe-Kılıç Harekatıyla terör örgütüne ağır darbe vurduğu YPG/PKK’lı teröristlere destek mesajı verdi. Rusya'nın karşı çıkmasına rağmen Bayraktar TB2 SİHA'ları verdiğimiz Ukrayna'da bazı askerler YPG/PKK için destek mesajı verdi. Ukrayna askerlerinin bu tavrı büyük dikkat çekti.
Ukrayna askerlerinden PKK/YPG'ye destek
"Ukrayna askerlerinden PKK/YPG'ye destek"

SÖZDE BAYRAKLA SKANDAL PANKART​

Ukrayna Direniş Komitesi, Rusça yayın yapan Telegram kanalı üzerinden fotoğraf paylaştı. İki askerin elinde tuttuğu pankartta, “Halklara güç – imparatorluklara ölüm. Biji berxwedana Rojava (Yaşasın Rojava direnişi)” yazdığı görüldü. Fotoğrafta, Ukrayna üniformalı iki asker, söz konusu mesajın yazılı olduğu ve sözde örgüt bayrağı çizili olan bir mukavva parçası tutarak poz verdi. Ukrayna askerlerinin, Türkiye'nin Pençe Kılıç Hava Harekatı ile darbe indirdiği terör örgütü PKK/YPG'ye destek mesajı yayınladığı iddiasının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Rusya'yla savaş halinde olan Ukrayna askerlerinin, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Pençe Kılıç Harekatı'yla ağır darbe vurduğu Suriye'nin kuzeyindeki PKK/YPG'li teröristlere destek mesajı gönderdiği iddia edildi.

Ancak kısa süre sonra, bu fotoğraftaki kişilerin Ukrayna askeri olmadığı ve olayın da Rus propagandası olduğu anlaşıldı.​

UKRAYNA TÜRKİYEDEN KAÇ ADET SAVAŞ GEMİSİ ALACAK?
UKRAYNA TÜRKİYEDEN KAÇ ADET SAVAŞ GEMİSİ ALACAK? Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Denis Zolotarov'dan Haber7'ye yapılan açıklamada, "Türk medyasında Ukraynalı askerlerin PKK/YPG terör örgütlerine destek verdiği iddiasıyla ilgili haberler yayıldı. Bu bilgi gerçeği yansıtmamakta ve Rusya Federasyonu tarafından yeni bir provokasyon girişimi olarak değerlendirilmektedir. Bu yalan haberin orijinal kaynağı, Rus haber ajansı Sputnik Türkiye'nin temsilcileri tarafından Ukrayna'daki olaylar hakkında alternatif bir bilgi kaynağı olarak sunulan, Rus kökenli şüpheli bir Telegram kanalıdır. Bu tür bir provokasyonları Rusya Federasyonu ilk kez gerçekleştirmemektedir. Bunların amacı Ukrayna Silahlı Kuvvetleri'nin itibarını zedelemek ve geleneksel Ukrayna-Türkiye dost ilişkilerini olumsuz etkilemeye çalışmaktır. Rusya Federasyonu kaynaklı bu yayın, Ukrayna ve Türkiye tarafından her türlü tezahüründe şiddetle kınanan terörizmi desteklemeyi amaçlamaktadır" denildi.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst