YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

TUSAŞ'tan Pakistan'a 4 adet Bombardier Global 6000 elektronik harp uçağı

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,881
Tepkime puanı
45
Puanları
48
Pakistan TUSAŞ arasında imzalanan 4 adet elektronik harp uçağı anlaşmasında Pakistana ait 4 adet Bombardier Global 6000 elektronik harp uçağının tedarik sözleşmesi imzalandı. TUSAŞ Bombardier Global 6000 tipi uçakları da uçan KORAL sistemine cevirmek için uzun zamandır çalışmalara devam ediyor bu uçaklar dost uçakları düşman uçaklarına karşı hem görünmez yapıyor hem de karşı düşman hava ve kara radar sistemlerini bozarak düşmanı kör edecek şekilde harp sistemi uyguluyor.
TUSAŞ'tan Pakistan'a 4 adet Bombardier Global 6000 elektronik harp uçağı

ASELSAN HAVASOJ PROJESİ?​

ASELSAN Hava-SOJ sistemleri 3 temel elektronik harp sisteminden meydana gelmektedir: Radar karıştırma, iletişim bozma ve elektronik istihbarat '(dinleme) (ELINT) HAVA SOJ projesinde bu kabiliyetleri yerine getirmek için ( DRFM ) sistemleri ile donatıldı. HAVA SOJ uçakları harp sistemi sayesinde tüm radar sistemlerini etkisiz hale getirdiği için düşman birimleri kör, sağır, ve dilsiz kalacak şekilde tüm haberleşme sistemlerini felc ederek dost birimlere koridor açar dost uçaklarda tüm görevlerini başarılı ile tamamlamasını sağlar.
ASELSAN HAVASOJ PROJESİ?
 
Üst