YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

TUSAŞ SİCİM, ÖTEKTİK ve AMETİST projesi başlıyor

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,772
Tepkime puanı
34
Puanları
48
USAŞ Motor Sanayi AŞ'nin yeni projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu SİCİM, ÖTEKTİK ve AMETİST projesi başlıyor bu sayede ileri teknoloji motorların üretimini başlayacağını resmi olarak açıkca belirtilmiş oldu.
TUSAŞ SİCİM, ÖTEKTİK ve AMETİST projesi başlıyor
SİCİM: projesi kapsamında havacılık motorlarının sıcak bölge türbin parçalarında kullanıma yönelik seramik elyaf ve seramik matrisli kompozit malzeme geliştirilmesi,
ÖTEKTİK: projesiyle havacılık motorlarının sıcak bölge türbin parçalarında kullanıma yönelik seramik matrisli kompozit malzeme geliştirilmesi
AMETİST: projesiyle de havacılık motorlarında kullanılacak alüminyum alaşım ve nikel bazlı süper alaşım metal matrisli kompozit malzemelerin proses geliştirilmesinin hedeflendiği ifade edildi.
Türkiye bu proje ile yeni nesil motorların üretimi ve 5 nesil gizlilik motor teknolojisine sahib olunacak özellikle KAAN savaş uçağının motorunu yerli olarak üreterek Türkiye üst lige çıkması hedefleniyor.
TUSAŞ SİCİM, ÖTEKTİK ve AMETİST projesi başlıyor
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst