YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Türkiye'den Mısır devletine yüklü silah ihracatı

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,881
Tepkime puanı
45
Puanları
48
Mısır devleti ile Türkiye arasında ilişkilerin normalleşmesi ile ikili ticaret hacmi büyümeye devam ediyor son olarak Mısır devleti yüklü miktarda silah alımı yaptı bunlardan bazıları şu şekilde.
-Mısır ülkesi acil kodu ile Silahlı insansız hava aracı talep etti hangi model olacağı belitrilmedi
-TRGL-230 topcu roketi bu roketten ziyade füze gibi güdümleme yeteneğine sahip nokta atışlı süpersonik hızda giden topcu füzesidir
Türkiye'den Mısır devletine yüklü silah ihracatı
-MAM-C mühimmatı özellikle anti tank görevi gören uzun menzilli güdümlü başlıklı olarak ırr ve rf, tv gibi bir çok başlığa sahip olmakla birlikte hedeflerini nokta atışı vurabilen yerli füzelerimizdendir.
ROKETSAN üretimi KARAOK ve L-UMTAS füzesi ilede yakından ilgilebndiklerini büyük ihtimalle bu alanda da bir ihracat yapılacağı öngörülmektedir. Mısır hükümeti aynı zaman da ortak mühimmat üretimi için Mısırda fabrika kurmak ve üretimi arttırmak için Türk yetkililer ile görüşmelere devam ediyor.
Türkiye'den Mısır devletine yüklü silah ihracatı
Mısır hükümeti askeri yapısı yüzde 40 oranında batılı silah sistemine uygun olacak şekilde alım yaptı bundan dolayıda yerli üretim tüm silah sistemlerimiz Mısır devletine uygun entegre olacak şekilde üretilmektedir Mısır ve Türkiye devleti ileriki zamanlarda çok daha büyük silah anlaşmaları yapması beklenmektedir.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst