YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Türkiye'den İsrail'e nükleer baskı

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,632
Tepkime puanı
12
Puanları
38
İsrail'den filsitine ve üstü kapalı bazı ülkelere nükleer atarız tehdidi BM de harekete geçirdi. Türkiye'nin BM aracılığı ile İsrail'in nükleer envanteri araştırılacak ve izlenmeye alınacak.
Türkiye'den İsrail'e nükleer baskı
Avrupa'nın ve özellikle Fransa'nın üstün desteği ile İsrail artık nükleer güç olduğunu gizlemiyor ve bunu kullanmaktan da çekinmiyor öyle ki şimdiden bir çok ülkeyi tehdit etmeye başladı peki İsrail nükleer silahları neler ile kullanabilir göz atalım.

Tel Aviv’in, nükleer silahlarını uçaklarla havadan veya “Jericho” adlı çok kademeli balistik füzelerle atabileceği biliniyor. İsrail’in Almanya’dan aldığı “Dolphin” isimli denizaltılardan da nükleer başlık takılan ve denizden fırlatılan “cruise” (seyir) füzelerini taşımak için bazı değişiklikler yaptığı yönünde doğrulanamamış fakat bunun üzerinde çalışma yaptığı bilgi de bulunuyor.

İsrail'in elinde nükller silah olduğunun en büyük kanıtı ise İsrail nükleer denetleme NPT'nin hiç bir zaman denetlenmesine izin vermemesi elinde nükller güç olduğunu kanıtlar nitelikte.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst