YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Türkiye ilk uydusunu FERGANİ roketi ile uzaya gönderecek

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,772
Tepkime puanı
34
Puanları
48
Türkiye ilk uydusunu FERGANİ roketi ile uzaya göndermek için hızla çalışmalara devam ediyor 2024 yılı içinde ilk uçuşunu yapması bekleniyor. FERGANİ ile Türkiye çok büyük bir projeyi hayata geçirmiş bulunmakta kendi uydusunu uzaya göndermek ülkemiz için büyük güç anlamı taşımaktadır. Delta v serisi üzerinde bir çok kez deneme atışları yapıldı ve her seferinde daha uzağa daha güçlü ve hızlı şekilde başarılı ile gönderildi.
Türkiye'nin uzaya uydu gönderme görevi delta v roketi ile yapılacak alt bileşenlere sahip olan delta v roketi son olarak 100km+ irtifa ve hipersonik hızlarda uçuş hızı ile ülkemizin uzaya uydu taşıma görevini yerine getirecek.
Türkiye ilk uydusunu FERGANİ roketi ile uzaya gönderecek
Bayraktar, şunları kaydetti:
"Yörünge transfer araçları üzerine de çalışıyoruz. Biliyorsunuz ülkemiz, savunma sanayisinde büyük atılımlar başardı. Sadece insansız hava araçlarında değil. Bunun yanında fırlatma etki sistemlerinde, roket motorlarında da artık katı yakıtlı motorlarını yapabilir hale geldi. Daha çok savunma sanayisi alanında bunlar. Bizlerin de hedefi Fergani adlı girişim olarak fırlatma sistemlerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Bunun yanında kamunun kurduğu şirketler de var. Elbette bunlar böyle büyük sabır gerektiren stratejik projeler. Büyük sabır ve açıkçası büyük takımlarla adanmış takımlarla yapılan projeler. Aynen insansız hava araçlarımızda 20 yıldır katettiğimiz yol gibi. Aslında önemli olan o takım ve onun ruhu."
Türkiye ilk uydusunu FERGANİ roketi ile uzaya gönderecek
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst