YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Türk zırh devi Nurol Teknoloji, Alman şirketi satın aldı

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,632
Tepkime puanı
12
Puanları
38
Türk zırh devi Nurol Teknoloji, Alman şirketini satın aldı. Şu ana kadar sadece Ukrayna'ya yaklaşık 1 milyon adet ürün teslim eden Nurol Teknoloji, Alman INDUSTRIE KERAMIK HOCHRHEIN (IKH) firmasının çoğunluk hissesini satın aldı. Balistik koruma çözümleri alanında uzmanlaşan Türk savunma sanayi şirketi Nurol Teknoloji, Alman seramik hammadde üreticisi INDUSTRIE KERAMIK HOCHRHEIN (IKH) firmasının çoğunluk hissesini satın aldı. Türk savunma sanayi şirketi Nurol Teknolojinin şu ana kadar sadece Ukrayna'ya yaklaşık 1 milyon adet ürün teslim ettiği biliniyor.
Türk zırh devi Nurol Teknoloji, Alman şirketi satın aldı
Türk zırh devi Nurol Teknoloji, Alman şirketi satın aldı TÜRK ŞİRKETİ LİDERLİĞİNİ GÜÇLENDİRİYOR Dünyanın sayılı ileri teknik balistik seramik üreticilerinden ve Türkiye ile NATO ülkelerinin en büyük zırh tedarikçilerinden olan Ankara merkezli savunma sanayi firması Nurol Teknoloji, Alman seramik hammadde üreticisi INDUSTRIE KERAMIK HOCHRHEIN (IKH) firmasının çoğunluk hissesini satın alarak ileri teknik seramik teknolojileri alanındaki liderliğini güçlendiriyor. INDUSTRIE KERAMIK HOCHRHEIN (IKH), 1995 yılından bu yana inovatif ileri teknik seramik tozları geliştiriyor ve üretiyor. Yıllardır toz metalürjisi ve ileri teknik seramikler alanında birçok teknoloji devi için özel ürünler geliştiren IKH, seramik teknolojilerindeki uzmanlığı, yenilikçi yaklaşımı ve ince/ultra ince, oksit/oksit olmayan seramik tozlarına yönelik iki modern üretim tesisi ile ileri teknik seramik endüstrisinin önde gelen oyuncularından. SavunmaSanayiST.com’un aktardığı habere göre Nurol Teknoloji Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Selim Baybaş, yaptığı açıklamada, yüzde yüz Türk sermayeli bir savunma sanayi firması olarak, kritik teknoloji üreten köklü bir Alman firmasını satın almalarının, Türk iş dünyası açısından da büyük öneme sahip olduğunu ve sektörleri açısından da bir ilk olduğunu ifade etti.

Nurol-Teknoloji-2

IKH şirketinin satın alımı ile birlikte Nurol Teknoloji’nin sadece balistik seramikler alanında liderliğini güçlendirmekle kalmayıp, elektronik sektörünün ve diğer teknoloji kritik sektörlerin ihtiyacı olan ileri teknik seramiklerde de dünyada öncü olmayı hedeflediklerini söyledi. IKH şirketi kurucusu Marco REINGER ise bu stratejik ortaklık için “Nurol Teknoloji’nin vizyonu ile büyüme potansiyelimizi daha da artıracağımıza inanıyoruz. Seramik endüstrisindeki deneyimimizle birleşerek, yeni ve inovatif projelere odaklanacağız.” ifadelerini kullandı.
Nurol-Teknoloji-2
Nurol-Teknoloji-2 Bor Karbür (B4C), Silisyum Karbür (SiC), Alümina (Al2O3) gibi ileri teknik seramikleri kullanarak personel ile kara, hava ve deniz araçları için en hafif ve yüksek koruma seviyelerine sahip platform zırhları üreten Nurol Teknoloji için bu iş birliği, sadece bir şirket satın alması anlamına gelmiyor. Aynı zamanda şirket, ileri teknik seramiklerdeki Ar-Ge çalışmalarını hızlandırmayı ve bu alanda yenilikçi ürünler geliştirmeyi hedefliyor. Bu satın almanın, Türk Savunma Sanayi ve ileri teknik seramik endüstrisinin geleceğine yönelik büyük bir vizyon taşıdığı değerlendiriliyor.

Türkiye açısından stratejik bir hamle​

“Yüzde yüz Türk sermayeli bir savunma sanayi firması olarak, kritik teknoloji üreten köklü bir Alman firmasını satın almamız, Türk iş dünyası ve sektörümüz için büyük bir adım.” - Nurol Teknoloji Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Selim BAYBAŞ

Geleceğe yönelik büyük vizyon​

Stratejik ortaklığın gücü​

“Nurol Teknoloji'nin vizyonu ile büyüme potansiyelimizi daha da artıracağımıza inanıyoruz. Seramik endüstrisindeki deneyimimizle yeni ve inovatif projelere odaklanacağız.” - IKH şirketi kurucusu Marco REINGER
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst