YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,881
Tepkime puanı
45
Puanları
48
Yerli ve milli silah sanayisi ürünleri arasında yer alan KARAOK antı tank füzesi Malezya ülkesine ihraçatı için sözleşme imzalandı. KARAOK Javalin muadili olarak üretilmiş anti tank füze sistemidir en modern sistemler ile donatılan bu füze tüm zırhlı araçlara karşı etkili şekilde imha etme kapasitesine sahiptir. Malezya ordusunun 20 milyon dolarlık sözleşme kapsamında toplamda 18 fırlatıcı ve 108 adet tanksavar füzesi satın alacak.
Türk tanksavar füzesi KARAOK Malezya'nın envanterine girecek
KARAOK ANTİ TANK FÜZE ÖZELLİKLERİ
KARAOK füzesi 2 ile 4 km menzile sahiptir gece gündüz fark etmeksizin her türlü operasyonda kullanılabilir başlık olarak Kızılötesi görüntüleyici başlığı sayesinde gece/gündüz görev yapabilen portatif, kısa menzilli bir tanksavar silahı olan KARAOK 125 mm çapında ve 16 kilogram ağırlığa sahip. KARAOK sistemi fırlatıcı olarak omuzdan veya herhangi bir fırlatıcı araç üzerinden de atılabilir en yoğun kullanım şekli omuzdan atılan kullanım alanıdır.
Türk tanksavar füzesi KARAOK Malezya'nın envanterine girecek

KARAOK Teknik Özellikleri​

Çap125 mm
Ağırlık< 16 kg [Füze + Tüp]
Menzil2,5 km
Harp Başlığı TipiZırh Delici Tandem
Vuruş ModuDoğrudan Vuruş / Üstten Vuruş
Kullanım ModlarıAt-Unut
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst