YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

TULPAR’a 120mm kule entegrasyonu

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,772
Tepkime puanı
34
Puanları
48
Otokar Tulbar'a alışkın olduğumuz 20 - 25 - ve 30 mm kule sistemleri dışına çıkarak 120 mm top sistemi entegresi yapıldı bu sayede Tulbar artık hafif zırlı tank sınıfına geçti diyebiliriz. Hafif tank olarak Türkiye zaten paletli tank üretmiş ve Endonezya ülkesinide ihrac etmişti. TULPAR, otomatik doldurucu ile 3 personel tarafından kullanılacak. Kulenin ana silah olarak 120/45mm çapında bir tank topu bulunurken, 1×7.62mm eş eksenli makineli tüfek ile 7.62mm veya 12.7mm çapında uzaktan komutalı silah sistemi de entegre edilebilir.
TULPAR’a 120mm kule entegrasyonu
120mm TOP tanklara hasar verebilir mi?
Altay ana muharebe tankının'da 120 mm namluya sahip olduğunu düşünürsek eğer 120 mm hedefini bulduğunda en yeni nesil sistem tankları veya zırhlı araçları dahi olsa kesinlikle imha edilecektir. Tulpar zırhlı aracı genel olarak paletli yerine tekerlekli olarak üretildiği için barutlu top sistemi bu araçlar için dezavantaj durumuna düşmektedir her atışta yüksek geri tepmeden dolayı vurulmak istenen hedefleri paletli zırhlı araçlara göre daha işlevsiz olduğu görülmüştür. Tlpar aracında şahsi düşünceme göre Roketsan üretimi Tanok füzeleri büyük başarı gösterecektir Tulparın paletli değilde tekerlikli olması Türkiye arazisinde bu zırhlı araca yüksek hız ve çeviklik verecektir bu sayede düşman unsurlarını çok daha etkili şekilde imha edeçektir.

TANOK 120 mm Lazer Güdümlü Tank Topu Mühimmatı

TANOK 120 mm Lazer Güdümlü Tank Topu Mühimmatı, tanklar ve diğer namlulu ateşli silahlarda kullanılan geleneksel topçu mühimmatına yenilikçi bir seçenek olarak muharebe meydanında yüksek etkinlik, hassasiyet ve maliyet etkin bir çözüm sunmak amacıyla geliştirilmiştir.
120mm TOP tanklara hasar verebilir mi?

Teknik Özellikler​

Çap120 mm
Uzunluk984 mm
Ağırlık11 kg
Menzil1-6 km
Arayıcı BaşlıkLazer Arayıcı Başlık
Harp Başlığı TipiZırh Delici Tandem
Hedef TipiAğır / Hafif Zırhlı Araçlar
PlatformlarTank, Kara Araçları
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst