YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

TSK’ya 9'uncu FIRTINA-II Obüsü teslimatı

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,772
Tepkime puanı
34
Puanları
48
T-155 FIRTINA obüsü yeni versiyonu olan T-155 FIRTINA-II modeli TSK'ya teslim edilmeye devam ediyor son olarak 9. T-155 FIRTINA-II de teslim edildi.
TSK’ya 9'uncu FIRTINA-II Obüsü teslimatı
Türkiye'de çok sık kullanılan milli yerli üretim obüslere taze kan gelmeye devam ediyor T-155 FIRTINA obüsleri özellikle doğu bölgesinde askerimizin eli kolu konumundadır belirlenen hedeflere anında atış yaparak teröriste aman vermeyen topçu sistemimizdir.
Özellikle doğu bölgesinde ve Suriye operasyonlarında en cok kullanılan silah sistemlerimiz den biridir.
Fırtına-II-küçük.jpg
(FIRTINA-II) Obüsü özellikleri
E
lektrik Tahrikli Kule ve Namlu Yönlendirme Birimi, K/M Obüs Atış Kontrol Sistemi, Tam Otomatik Mühimmat Doldurma Sistemi, Barut Koşullandırma Birimi, İklimlendirme Sistemi ( yani kışın sıcak yazın soğuk) ve SARP Uzaktan Komutalı Silah Sistemi (UKSS) donanımları başarılı bir şekilde FIRTINA-II Obüsü’ne entegre edildi. FIRTINA-II obüsleri de artık yerli motor ve güç aktarım sistemi UTKU kullanılmaya başlanacak toplamda 136 adet fırtına 2 obüsü Türk silahlı kuvvetlerine teslim edilecek.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst