YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

TOGG'un yerli rakibi: VERY, 2024'te yollara çıkacak

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,632
Tepkime puanı
12
Puanları
38
TOGG'un yerli rakibi VERY geliyor; 4 ayrı segmentte ve tamamı milli ve yerli olarak üretilecek VERY, Go Green Fuarı'nda gösterime sunulacak. Şimdiden 800 adet sipariş alındığı, araçların 2024'te yollarda olacak denildi. VERY aracımız Tümü L7 sınıfında olmak üzere 4 farklı tipte araç geliştirildi. Araçların bugünkü değerle satış fiyatları 25 bin dolar seviyelerinde olacak. Seri üretimin ise 2025 yılında başlayacağı belirtiliyor.
TOGG'un yerli rakibi: VERY, 2024'te yollara çıkacak
TOGG'un kardeşi olarak elektrikli araçta ikinci markası VERY, Go Green Fuarı’nda TOGG ile yan yana gösterime sunulacak. Araçların seri üretimine 2025 yılına geçilmesi düşünülüyor. Elektrikli araç ve mobilizasyon sistemleri alanında ürün ve yazılım geliştiren teknoloji şirketi olan EVRY tarafından 300 günde geliştirilen yeni nesil elektrikli araç VERY, TeknoPark’ta tamamen yerli mühendis ve tasarımcılarla 4 farklı segmentte L7 sınıfında üretilmiş. Türkiye pazarı için tüm onay sürecini tamamlanmış, Avrupa için R85 ve sertifikasyon süreci devam ediyor.

VERY TEKNİK DONANIMI NE OLACAK ?

Araçta 4 kişilik kullanıma yönelik tasarlanmış fakat , 4 kapılı ve kapı direkleri bulunmuyor. 2 kişilik pick-up şeklinde tasarlanan Taşıma aracının arka kasası modüler olarak şekillendirilebiliyor. 2 kişilik üstü açık buggy tipi araç, hobi ve sayfiye alanlarındaki kullanıma yönelik, kışlık kullanım için de uygun hale getirilebiliyor.

Son olarak VERY Otonom aracı, tamamen otonom sürüşü yapabiliyor örneğin yağmurlu bir havada belirli bir uzaklıktan sizin yanınıza gelmesini uzaktan canlı sürüş ile kontrol edilebilen 1500kg taşıma kapasitesi de bulunan sürücüsüz araç modeli olarak karşımıza çıkacak bu konuda büyük rahatlik imkanı sunmaya hazırlanan VERY en kısa zamanda yollarda görmek dileği ile.

VERY hakkında neler düşünüyorsunuz yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayınız.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst