YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Togg’un ortağı yeni elektrikli ticari modeli

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu ya da bilinen adıyla Togg’un 5 ortağı bulunuyor. Bunlar sırasıyla Anadolu Grubu (yüzde 23), BMC (yüzde 23), Turkcell (yüzde 23), Zorlu Holding (yüzde 23) ve TOBB (yüzde 8). Bugün ise Anadolu Grubu, AOS markası altında geliştirdiği yeni elektrikli ticari BIG.e modelini Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen IAA Transportation Fuarı’nda tanıttı. İşte AOS BIG.e özellikler.

Yerli elektrikli ticari AOS BIG.e özellikleri!​

Anadolu Grubu’nun yeni otomobil markası olan AOS tarafından geliştirilen yerli elektrikli ticari BIG.e modeli, şehir içi taşımacılık pazarını hedefliyor. Üstelik Avrupa’da katıldığı IAA Transportation Fuarı ile asıl amacının da ihracat olduğunu görüyoruz. Tabii bu durum yeni araçları Türkiye sokaklarında görmeyeceğimiz anlamına gelmiyor.
Togg’un ortağı yeni elektrikli ticari modeli
Togg’un ortağı yeni elektrikli ticari modeli AOS BIG.e özellikleri ise seçilen pakete göre değişecek. Menzil tarafında 80 km ve 150 km şeklinde 2 seçenek karşımıza çıkıyor. Bu araçlar ise sırasıyla 60 km/s ve 80 km/s şeklinde en yüksek hızlara sahip olacak.

Togg ve Etiya’dan milli arabaya yapay zeka desteği!​

Türkiye’nin küresel teknoloji markası Togg yazılım şirketi Etiya ile stratejik iş ortaklığına imza attı. İşte ayrıntılar…
Aracın taşıma kapasitesine baktığımızda ise arka tarafında yer alan 4 metreküp hacimli alanın 1 ton, yani 1.000 kg’ye kadar yükü barındırabileceği belirtiliyor. Bu sayede özellikle yüksek menzilli modeli seçildiğinde şehir içi bir çok taşımacılık işini tek başına üstlenebileceğini anlıyoruz.
Yerli elektrikli ticari AOS BIG.e özellikleri!
Yerli elektrikli ticari AOS BIG.e özellikleri! Üstelik tamamen elektrikli olduğu için de işletme masrafı oldukça düşük olacak. Bir diğer olumlu yanı ise şarj etmek için bir istasyona ihtiyaç duymayışı. İş yerlerinde bulunan herhangi bir prize takılarak 80 km menzilli modeli 3 saatte, 150 km menzilli olanı ise 5 saatte tam dolum yapabiliyorsunuz. BIG.e modelinin 2024 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor. Birçok kargo, paket servis ve dağıtım hizmeti sunan şirketin de şimdiden talip olduğu belirtiliyor. Zira içten yanmalı araçlara göre sağladığı yakıt avantajı bile adını tercih listesine yazdırmasını sağlıyor.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst