YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

TOGG'a büyük özellik 10 dakikalık sarj ile 400 km yol gidecek

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48
Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg hergün yeni bir yenilik ile karşımıza çıkmakta Çinli Farasis şirketi ile kurduğu ortalık sonucun'da Togg'a yeni nesil batarya geliyor. TOGG, yeni nesil 800V batarya ile 10 dakikalık şarjdan sonra 400 km yol gidebilecek tam sarjla ise 1000 km yol gidecek.
Yerli otomobil Togg'da yer alacak olan kesecik tanrıçası hücreleri önce modülleri Daha sonra ise pakete dönüştürerek kullanan Farasis, 'Super Pouch Solution' ya da kısaca SPS adı verilen yeni tasarım ile birlikte paket seviyesinde enerji yoğunluğunu 220 Wh/kg üstüne çıkarması sağladı. Bu özellik TOGG T10X'ten sonraki yeni modellerde modülsüz, büyük hücreli yapıya geçiş yapılması beklenmekte.
TOGG'a büyük özellik 10 dakikalık sarj ile 400 km yol gidecek
Togg'a eklenecek yeni batarya ile yüzde 30 daha az maliyetli olacak üstelik daha hafif daha verimli şekilde çalışacak şekilde tasarlandı.
TOGG ŞARJ OLMA SÜRESİ VE MALİYETİ NE KADAR?
Trugo'da ise şarjın maliyeti belli oldu. kWs başına 180 kW'lık ve 300 kW'lık istasyonlarda birim başına ücret 7,99 lira oldu.
TOGG'DA kW/s BAŞINA BİRİM ÜCRET 7,99 TL
Kısa menzilli Togg 52,4 kWh bataryasıyla 314 kilometre yol alabilirken uzun menzilli Togg ise 88,5 kWh bataryasıyla 523 kilometre yol gidiyor.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst