YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Tesla, Türkiye’de yeni iş ilanlarını yayınladı

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48

Türkiye'de çalışmalara devam eden Tesla, Türkiye için dört yeni iş ilanı açtı. Söz konusu dört ilanın üçü aynı bölümden.​

Geçtiğimiz aylarda, resmi internet sitesinde bulunan süper şarj istasyonlarının yerlerini gösteren listeye Türkiye'den bazı şehirleri ekleyen Tesla, önümüzdeki aylarda elektrikli araçlarını ülkemize getirmeye hazırlanıyor. Elektrikli araç devi, yeni model araçlarını Türkiye’de satışa çıkarmadan önce iş ilanları yayınlamaya devam ediyor. İlk yayınladığı iş ilanlarında Mağaza Müdürü ve iki Satış Danışmanı arayan ABD'li şirket, yeni arayışlar içerisine girdi.
Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın Türkiye’ye gelişi, bu yılın başlarında resmileşmişti. Tesla’nın Türkiye operasyonları için kemik kadro oluşturulmuş, CEO’luk görevini de Kemal Geçer üstlenmişti. Fakat o günden bu yana Türkiye operasyonları hakkında yeni bir haber duyamamıştık. Bugünse Tesla’nın ‘yakında’ hizmet vermeye başlayabileceğini gösteren yeni bir gelişme yaşandı. Tesla, resmi internet sitesinde Türkiye için yeni iş ilanları oluşturdu.
Tesla, Türkiye'de yeni iş ilanlarını yayınladı
Tesla, Türkiye'de yeni iş ilanlarını yayınladı

Tesla, yeni ilanlar yayınladı​

Tesla, Türkiye için dört pozisyonda iş ilanı oluşturdu. Yayınlanan ilanlar arasında otomotiv mekanikerleri/teknisyenleri, servis danışmanı, parça danışmanları ve Tesla danışmanı yer alıyor.

Tesla’nın Türkiye için oluşturduğu iş ilanları:​

Tesla, Türkiye için dört pozisyonda iş ilanı oluşturdu. Bu pozisyonlar şu şekilde:
  • Otomotiv mekanikerleri/teknisyenleri
  • Servis danışmanı
  • Parça danışmanları
  • Tesla Advisor (Tesla danışmanı)
İlanların ilk üçü Tesla servisleri ile ilgili pozisyonlar olurken, dördüncü ilan ise bayilerde bulunan bir pozisyon ile ilgili oldu. Tesla Advisor’lar, müşterilerin bayiye adım attıkları andan satışa ve aracın teslimine kadar müşterilerle ilgileniyorlar. Diğer bir ilanda ise şu bilgiler var: “Dünya’nın sürdürülebilir enerjiye geçişini hızlandırmaya yardım etmek ister misin?  Tesla’da misyonumuz tam da budur. Servis danışmanlarımız müşterilerimiz için pürüzsüz bir servis deneyimi dizayn eder. Onlar, Tesla misyonumuzu destekleyen ön cephemiz ve marka elçilerimizdir. Bugüne kadar yapılmış en yenilikçi otomobili ortaya çıkardık ve müşterilerimize aynı seviyede hizmeti sağlamamıza yardım etmeni bekliyoruz.
Tesla’nın Türkiye pazarına girmesi yerli otomobil TOGG etkiler mi?
Tesla’nın Türkiye pazarına girmesi yerli otomobil TOGG etkiler mi? Neler sunuyoruz: Katılımcılık, öğrenme ve iş birliğinin başarının anahtarı olduğu, dinamik ve hızlı çalışma ortamı. İleri seviyede teknoloji, yazılım ve takımlarla çalışma fırsatı. Becerilerini ve kariyerini ileriye taşımak için sürekli eğitim ve gelişim olanağı. Tesla hisselerini de içeren rekabetçi maaş ve fayda paketi.”

Tesla, Türkiye’de pek çok pozisyonu doldurdu:​

Tesla, Türkiye faaliyetlerine başlamak üzere bugüne kadar pek çok pozisyon için de işe alımlar gerçekleştirdi. Şirketin LinkedIn sayfasında birçok Türk ismin Türkiye için yönetici, danışman ve teknisyen olarak görev alacağı görülebiliyor. Tesla'nın Türkiye'deki aktif iş ilanlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Tesla’nın Türkiye pazarına girmesi yerli otomobil TOGG etkiler mi?​

İklim Zirvesi'nde Türkiye’nin de bir takım imza attığı anlaşmalar var. Elektrikli araçların yaygınlaşması Tesla’nın Türkiye’ye gelişini hızlandırmıştır diye tahmin ediyorum. 2015’ten bu yana Tesla’nın Türkiye’de araç satış faaliyeti yoktu. Araçlar yurt dışından Türkiye’ye birtakım imkanlarla getiriliyordu. TOGG ile ilişkilendirmeye gelirsek, Türkiye’de ve dünyada bir elektrikli araç rekabeti söz konusu. Biz de bu rekabete TOGG ile dahil olacağımızı gündeme getirmiştik.
TOGG İLE TESLA ARASINDA NASIL BİR REKABET OLUR?
TOGG İLE TESLA ARASINDA NASIL BİR REKABET OLUR? TOGG İLE TESLA ARASINDA NASIL BİR REKABET OLUR? Tesla ile TOGG arasında ciddi bir rekabet olacağını düşünüyorum. Bazıları sosyal medyadan yazmışlar. Üstün yanları da var TOGG’un diye. Şöyle söyleyelim, TOGG’un akıllı bir cihaz olarak tasarlandığı söyleniyordu. Araç üzerinden evin sıcaklığının ayarlanması ve elektriklerin açılmasına kadar kontrol edilebilecek bir araçtan bahsediyoruz. Bu özelliklerin Tesla’ya göre üstünlük gösterebileceğini düşünüyorum. Türkiye’ye yapılacak TOGG lansmanı ile Almanya’da yapılacak olanın eş güdümlü olacağını duydum. Tesla, Almanya’da fabrika açtı ve Türkiye’ye satış yapacak. Bu bakımdan rekabet olacağını düşünüyorum.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst