YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Tekirdağ’da şu ararken gaz bulundu

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,632
Tepkime puanı
12
Puanları
38
Tekirdağ'ın Gaziköy Mahallesi'nde su sondajı sırasında basınçlı gaz çıkışı yaşandı. Gaz çıkışının 5 gündür basıncı düşmeden devam ettiği bildirildi. Bölgede yoğun bir petrol ve gaz kokusu olması, olayın fay hattı üzerinde meydana gelmesi ise vatandaşlar tedirgin etti.
Tekirdağ'da şu ararken gaz bulundu
Tekirdağ'da şu ararken gaz bulundu Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde sondaj çalışması sırasında gaz açığa çıktı. Bir poşete doldurulup, çakmak ile yakılınca alev alan gaz ile ilgili inceleme başlatıldı. Tekirdağ Şarköy'e bağlı Gaziköy Mahallesi'nde bir çiftçi, meyve ağaçlarını sulamak için kuyu açtırmak için sondaj çalışması başlattı. 136 metreye inilen çalışma sırasında bir patlama meydana gelip, kuyudan gaz çıktı. Kuzey Anadolu Fay Hattı'nın Genos segmenti üzerindeki bölgede gaz çıkması üzerine, Gaziköy Mahallesi muhtarı Ali Altıntaş'a bildirildi. Altıntaş'ın test etmek için bir poşete doldurup, açtığı delikten çakmak ile yaktığı gaz alev aldı.

ÇOK YANICI BİR GAZ"​

Muhtar Altıntaş, meyve bahçesi sulaması için sondaj çalışması yapılan bölgede 136 metreye inildiğinde gazın çıktığını belirterek, "5 günden beri çıkan gaz, basınçlı bir şekilde devam ediyor. Gaz kesileceğe benzemiyor ve çok yanıcı bir gaz. Gazda yoğun bir petrol kokusu var. Hatta orada çiftçilik yapanlar, boğaz kuruluğu yaşamışlar" dedi. Öte yandan yetkililer, bölgede inceleme başlattı. Jandarma ekipleri, gazın çıktığı bölgede geniş güvenlik önlemi alıp, girişleri durdurdu.
Tekirdağ'da şu ararken gaz bulundu
Tekirdağ'da şu ararken gaz bulundu

Vatandaşların tedirginliği sürüyor​

Olayın yaşandığı bölgenin fay hattı üzerinde olması, vatandaşların tedirginliğini artırıyor. Vatandaşlar, gazın patlama veya yangına neden olabileceği endişesi taşıyor. Yetkililer, gaz çıkışının kontrol altına alındığını ve herhangi bir tehlikenin bulunmadığını belirtiyor.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst