YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

TCG İstanbul firkateynine 16 adet Atmaca gemisavar füzesi

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,881
Tepkime puanı
45
Puanları
48
TCG İstanbul firkateynine 16 adet Atmaca gemisavar füze entegrasyonu gerçekleştirilecek daha öncesinde 8 adet olan atışa hazır füzeler şimdi 16 adete çıkarılmış olacak. ATMACA gemi sava füzesi Türk donanmasının amiral füzesi olak görev yapmaktadır 280 km+ menzili ile düşman gemileri için son derece korkutucu özelliklere sahiptir. TCG İstanbul savaş gemisinde füze sayısının 8 den 16 çıkma sebebi malum atış yapılacak hedefin hava savunma sistemi güclü ise tek füzeyi düşürme ihtimali yüksektir fakat birden fazla füze atışında hedefi vurma ihtimali çok daha yüksekir bunun bazı örneklerıni Rus savaşgemilerinde görük tek füze ile vurulmayan Rus savaş gemileri 4adet arka arkaya atılan gemisavar füzeleri ile vurulmuştu Türk donanmasıda buna kaşılık bir önlem amaçlı önlem almış oldu.
TCG İstanbul firkateynine 16 adet Atmaca gemisavar füzesi
Türk donanması güncel tehlikeler olarak gördüğü hava savunmaların atılan füzeleri yakalaması ve olası savaş durumunda gemide ki füzelerin hızlı tükenmesinden dolayı da füze lancerlerinin sayısını arttırıyor lancerlerin haricinde vls sistemi ilede Türk donanması yeni yetenekler kazandı vls sisteminde lancerlerden çokdaha fazla füze barındırarak olası savaş üstünlüğünü kaybetmemiş olmaktadır. Türk donanmasında modernize adilen diğer savaş gemilerinde de füze lancer sayısı arttırılacak bilgisi yer aldı.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst