YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

TCG İstanbul F-515 ilk seyir testine çıktı

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48
İstanbul Tersanesi Komutanlığında inşa edilmekte olan İstanbul Fırkateynine, törenle Türk bayrağı toka edildi ve ilk seyrine çıkılarak Deniz Kabul Testlerine başlandı. Milli Savunma Bakanlığı, İstanbul Tersanesi Komutanlığında inşa edilmekte olan İstanbul Fırkateynine, törenle Türk bayrağı toka edildiğini ve ilk seyrine çıkılarak Deniz Kabul Testlerine başlandığını açıkladı.
TCG İstanbul F-515 ilk seyir testine çıktı
TCG İstanbul F-515 ilk seyir testine çıktı TCG İstanbul, Cumhuriyetin 100. yılında Deniz Kuvvetleri'nin envanterine girecek.

TCG İstanbul Fırkateyn Projesi​

DzKK için 4 adet İSTİF Sınıfı Fırkateyn tedarik edilmekte olup, diğer üç gemi ise MİLGEM 6, 7 ve 8’inci Gemilerin Tedariki Projesi altında STM-TAİS İş Ortaklığı tarafından SEFİNE, ADİK ve SEDEF Tersanelerinde inşa edilecektir. Üç ayrı tersanede aynı anda inşa edilecek gemilerin FAT, HAT ve SAT sonrasında 36 aylık bir takvimde DzKK’na teslim edilmesi planlanmıştır.

Özellikleri​

TCG İstanbul Fırkateyninin tam boyu 113.2m, genişliği 14.4m, derinliği 7.75m, su çekimi 4.05m ve deplasmanı 3,000 ton olarak açıklanmıştı.
TCG İstanbul Fırkateyn Projesi
TCG İstanbul Fırkateyn Projesi TCG İstabul üzerinde Leonardo Firmasından temin edilen ve depoda tutulan 76mm Super Rapid Deniz Topu (Kasım 2022’de takıldığı görülmüştü) baş topun hemen arkasında ise 16 hücreli Milli Dikey Atım Lançer Sistemi (MİDLAS) yer almakta. Toplam yüksekliğinin 8m olduğu belirtilen MİDLAS ile karadan ilk atış testi HİSAR-D RF Füzesi kullanılarak Aksaray Atışlı Test Alanı’nda Aralık 2022’de başarıyla gerçekleştirilmişti.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst