YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

TCG Anadolu, deprem bölgesine gidecek

ADMİN

Administrator
Yönetici
Türkiye'nin en amiral savaş gemisi TCG Anadolu, Türkiye'yi sarsan depremin ardından deprem bölgesine doğru yola çıkmaya hazırlanıyor. 231 metre uzunluğa, 32 metre genişliğe ve 58 metre yüksekliğe sahip TCG Anadolu(L-400), 5440 m2 güverteye sahipken üzerinde 6 iniş alanı ve 1 uçuş rampası bulunmakta.
TCG Anadolu, deprem bölgesine gidecek
TCG Anadolu, deprem bölgesine gidecek Türkiye'nin en büyük savaş gemisi TCG Anadolu, ilk görev yeri olan deprem bölgesine doğru yolo çıkmaya hazırlanıyor. Edinilen bilgiye göre, gemi ve ekiplerin yarın sabaha kadar harekete hazır olması için emir verildi.

TCG Anadolu deprem bölgesine gidiyor​

Toplam 30 hava aracı kapasitesine sahip Çok Maksatlı Amfibi Gemi TCG Anadolu, bir amfibi tabur ile gerekli muharebe ve destek araçlarını kriz bölgelerine taşıma yeteneğine sahip. TCG Anadolu aynı zamanda yüzlerce kişiyi tam teşekküllü ameliyat ve binlerce kişiye de hastane hizmeti verebilecek şekilde tasarlandı. Afet dönemi yaklaşık 5000 kişiyi barındırıp hizmet verebilecek kapasiteye sahip gemi seçilmiş, tecrübeli personel ile yola çıkmaya hazırlanıyor. Gemiye şu anda insani yardım malzemelerinin yüklendiği belirtildi.

Türkiye'nin 10 büyük GEMİSİ deprem Bölgesinde​

TCG İskenderun'un yanında çıkarma gemilerimiz TCG Sancaktar, TCG Bayraktar ve TCG Osmangazi de hızla iş makinelerini yüklenerek Mersin'e doğru yola çıktı. Gemilerde ayrıca uyku tulumu, battaniye, ısıtıcı, jeneratör, gıda malzemeleri ve arama kurtarma teçhizatlarının bulunduğu da öğrenildi.
Türkiye'nin 10 büyük GEMİSİ deprem Bölgesinde
Türkiye'nin 10 büyük GEMİSİ deprem Bölgesinde MİLGEM sınıfı TCG Heybeliada ise İskenderun'a yanaşarak lojistik destek faaliyetlerine başladı. TCG Kemalreis, TCG Sarucabey, TCG Bafra, TCG Karpaz, TCG Tarsus gemileri de bölgeye sevk edildi.

NENE HATUN GEMİSİ'de DEPREM BÖLGESİN'de​

Türk Donanması'nın yanında çok sayıda sivil gemi de yardıma ulaştı. Türkiye'nin ilk acil müdahale gemisi Nene Hatun, ikmal ve yardım malzemelerini yüklenerek İstanbul'dan hareket etti. Gemide, acil durumlarda kurtarılan kazazedelerin bakım ve tedavilerinin yapılacağı ek yatak kapasitesi de bulunuyor. Hastane içerisinde çağrı sistemi, lavabolar, tıbbi dolaplar, banyo, tuvalet, hasta yatağı, sandalye, her yatağın başında sabit oksijen hattı, priz ve tedavi hizmetlerinde gerekli olan tüm ilaç ve tıbbi malzemeler yer alıyor.
NENE HATUN GEMİSİ'de DEPREM BÖLGESİN'de
NENE HATUN GEMİSİ'de DEPREM BÖLGESİN'de Diğer yandan İskenderun'da bulunan Deniz Er Eğitim Alayı'nın da sivil halkın kullanımına açıldığı bildirildi. Alay içinde tahmini 3500-4000 yatak kapasitesinin bulunduğu öğrenildi. Bölgede vatani hizmetini yapan Mehmetçik ise yardım faaliyetleri yürütüyor.

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.