YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

TB2’ler Tayvan Boğazı’nda galip gelebilir

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,632
Tepkime puanı
12
Puanları
38
Tayvan-Çin arasındaki krizin sıcak çatışmaya dönmesi halinde SİHA'ların çok kritik roller alacağını belirten Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, ülkelerin TB2'ye sahip olmasından sonra Çinli SİHA'ları 'emekliye ayırdığını' söyledi. Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, İHA satışı için Tayvan ile görüşülüp görüşülmediğine dair Nikkei Asia'ya açıklamalarda bulundu.

TB2'LER TAYVAN BOĞAZI'NDA DENGELERİ DEĞİŞTİREBİLİR​

Tayvan-Çin arasındaki krizin sıcak çatışmaya dönmesi halinde SİHA'ların çok kritik roller alacağını belirten Haluk Bayraktar, "İnsansız hava araçlarının olmadığı bir savaşın yaşanması artık söz konusu değil. İHA'ları kullanmayanlar gelecekteki savaşlarda kaybeden tarafta olacaklar" dedi. AKINCI'YA GEMİSAVAR FÜZELER ENTEGRE EDİLECEK Baykar'ın gemisavar füzeleri entegre etmek için çalışmalara devam ettiğini söyleyen Haluk Bayraktar, yakın bir gelecekte AKINCI'ya bu özelliğe kavuşacağını ifade etti.
TB2'ler Tayvan Boğazı'nda galip gelebilir
TB2'ler Tayvan Boğazı'nda galip gelebilir TAYVAN'DAN TEKLİF ALMADIK Tayvan ile İHA satışı için görüşülüp görüşülmediği sorusuna ilişkin Haluk Bayraktar "Tayvan ile bu konuları konuşmadık, böyle bir teklif almadık. Ancak Çin küresel bir İHA üreticisi, bunları yakından takip ediyoruz" cevabını verdi. BAYKAR, İHA İHRACINDA ÇİN'İ GEÇTİ Baykar'ın 23 ülkeye İHA ihraç ettiğini, Bayraktar TB2 ve AKINCI'ya olan ilginin gün geçtikçe arttığını kaydeden Haluk Bayraktar, Baykar İHA ihracının Çinli savunma sanayi şirketlerinin ürünlerini ihraç ettiği ülkelerin toplam sayısından daha fazla olduğunu vurguladı. ÖNCELİĞİMİZ DOST VE KARDEŞ ÜLKELER Hindistan'a İHA satışının yapılıp yapılmayacağı sorusuna ise Haluk Bayraktar, önceliklerinin stratejik ilişkileri olan kardeş ve dost ülkeler olduğunu belirtti. TB2 SİHA'LAR ÇİNLİ İHA'LARI EMEKLİYE AYIRDI Türk İHA'ların Çin'in İHA'larından daha başarılı olduğunu vurgulayan Bayraktar, buna örnek olarak ülkelerin Çin'den Türk İHA'lara yönelmesini gösterdi. Haluk Bayraktar, BAYKAR firmasının müşterilerinin birçoğunun daha önce Çin'den silahlı insansız hava araçları satın aldığını, ancak Bayraktar TB-2 İHA'ların kuvvete girdikten sonra onları "emekliye ayırdığını" söyledi.
TB2 SİHA'LAR ÇİNLİ İHA'LARI EMEKLİYE AYIRDI
TB2 SİHA'LAR ÇİNLİ İHA'LARI EMEKLİYE AYIRDI

İtalyan Medyası: “Afrika Hükümetleri Çin’e Karşı Türk TB2’leri Tercih Edebilir​

Türkiye’nin Afrika’da artan etkisi dünyaya damga vururken İtalyan uzmanlardan çarpıcı yorumlar geldi. İtalyan uzmanlar, Afrika hükümetlerinin Çin Wing Loong karşısında Bayraktar TB2’leri tercih edebileceğini söyledi.​

İtalyan profesör Federico Donelli, Türkiye’nin Afrika’da artan etkisini konu alan “Afrika’da Türkiye” başlıklı bir analiz yazısı kaleme aldı. Kıtadaki artan Türk varlığının nedenlerinin arkasında, insani müdahale ve güvenlik konularının olduğunu belirten Donelli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afrika’nın taleplerini destekleyebilecek küresel düzeyde bir isim olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Dünya 5’ten büyüktür” sözüne işaret eden Donelli, “Türkiye, daha fazla kapsayıcılığa dayanan küresel reform projesiyle Afrika’da güçlü bir etkiye sahip” ifadesini kullandı.
İtalyan Medyası: “Afrika Hükümetleri Çin’e Karşı Türk TB2’leri Tercih Edebilir
İtalyan Medyası: “Afrika Hükümetleri Çin’e Karşı Türk TB2’leri Tercih Edebilir

“Türk yatırımcılar kıtada devlet desteğine sahip”​

Afrika ve Akdeniz’de Türkiye ve İtalya’nın hem siyasi hem de ticari yönünün örtüştüğünü dile getiren Donelli, kıtadaki Türk yatırımcıların lojistik ve mali konularda devlet desteğine sahip olduğunu ve bunun hayranlıkla bakılması gerekli bir konu olduğunu belirtti.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst