YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Suudilerin gönderdiği 5 milyar dolar Merkez Bankasına geçti

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,881
Tepkime puanı
45
Puanları
48
Suudi Arabistan Kalkınma Fonu ile Merkez Bankası ay başında 5 milyar dolarlık mevduat anlaşması imzaladı. Suudi Arabistan imzaların atılması sonrası yaptığı açıklamada Türkiye ekonomisine güven vurgusu yaparken 5 milyar dolarlık mevduatın TCMB hesaplarına girdiği öğrenildi. Suudi Arabistan Turizm Bakanı ve Suudi Arabistan Kalkınma Fonu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Al Khateeb ile TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu arasında geçtiğimiz hafta TCMB'ye 5 milyar dolarlık mevduat yatırılması konusunda anlaşma imzalandı. Alınan bilgilere göre, 5 milyar dolarlık mevduat dün itibarıyla TCMB hesaplarına girdi.
Suudilerin gönderdiği 5 milyar dolar Merkez Bankasına geçti
Suudilerin gönderdiği 5 milyar dolar Merkez Bankasına geçti

TCMB KONUYA DAİR AÇIKLAMA YAPMADI​

Bankacılık kaynaklarının 5 milyar dolarlık girişi bugün yayımlanan 13 Mart tarihli bilanço verilerinden görüldü. Reuters, TCMB'nin konuya ilişkin bir yorum yapmadığını yazdı.

GÖRÜŞMELER ARALIK AYINDA BAŞLADI​

TCMB'ye 5 milyar dolarlık mevduat yatırılması konusunda anlaşma Suudi Arabistan Turizm Bakanı ve Suudi Arabistan Kalkınma Fonu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Al Khateeb ile TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu arasında ay başında imzalanmıştı.
Suudilerin gönderdiği 5 milyar dolar Merkez Bankasına geçti
Suudilerin gönderdiği 5 milyar dolar Merkez Bankasına geçti Suudi Arabistan ilgililerinden yapılan açıklamada, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz El-Suud ve Veliahtı Prens Muhammed bin Salman El-Suud'un kararıyla ilgili adımın atıldığı belirtilmişti. İki ülke mevduat için görüşmelere Aralık ayında başlamışlardı.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Üst