YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Sarsılmaz’ın yeni 20 mm kalibreli Silahlı robot sistemi SARBOT

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,881
Tepkime puanı
45
Puanları
48

Sarsılmaz'ın yeni teknoloji ürünü silahlı SARBOT​

Sarsılmaz Silah Sanayi A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Öner Özyılmaz SARBOT ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu: "SARBOT Sarsılmaz Robot 2023 vizyonumuzun ilk türevi. Bu silahla beraber bu sistemle beraber askerimizin daha güvenli alanda durduğu ve savaş ortamına gönderebileceğimiz silahlı robotları planlıyoruz. Saha Expo Savunma ve Havacılık Fuarı'nda en ilgi çeken ürünlerinden birisi, Sarsılmaz'ın yeni teknoloji ürünü silahlı SARBOT oldu. Sarsılmaz, İstanbul'da düzenlenen Saha Expo Savunma ve Havacılık Fuarı'nda 2023 vizyonu çerçevesinde geliştirdiği yeni ürünlerini tanıttı.
Sarsılmaz'ın yeni 20 mm kalibreli Silahlı robot sistemi SARBOT
Sarsılmaz'ın yeni 20 mm kalibreli Silahlı robot sistemi SARBOT Türk mühendislerinin ürünü olan ve Atak helikopterinde kullanılacak 20 milimetre burun topu, hava topu geliştirme projesinin bir ürünü olan Sarsılmaz ve TUSAŞ'ın ortak şirketi TR Mekatronik ile birlikte üretilen ve dakikada 750 adet 20 mm kalibre mühimmat ateşleyebilen döner namlulu, taretli top sistemi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin atış gücüne büyük katkı sağlayacak. Fuarda ayrıca Hürkuş uçaklarında kullanılacak 12,7 milimetre makineli tüfekleri sektör profesyonelleri buluşturan Sarsılmaz, yeni teknolojik silahı SARBOT ile dünyanın öncü markaları arasındaki yerini alıyor. Fuarda tanıtımı yapılan silahlı robot SARBOT, ziyaretçilerin beğenisini kazandı. İstanbul Fuar Merkezi 7'nci Salon 7B-06A numaralı Sarsılmaz standında, yerli ve milli olanaklarla geliştirip ürettiği 300'den fazla ürün arasından geniş bir yelpazeyi ulusal ve uluslararası ziyaretçilerle buluşturan Sarsılmaz, Havada, Karada ve Denizde sloganıyla bir askeri birliğin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kalibreden silah ve mühimmat üretme kapasitesine sahip. Savunma sanayi sektörünün oyuncuları fuarda piyade tüfekleri, makineli tüfekler ve tabancalardan oluşan ürünlerini sergiliyor. Sarsılmaz Genel Müdür Yardımcısı Öner Özyılmaz basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Ülkemizin ihtiyacı olan her kalibre silahı üretebilecek kabiliyete sahibiz." ifadesini kullandı.
Sarsılmaz'ın yeni 20 mm kalibreli Silahlı robot sistemi SARBOT
Sarsılmaz'ın yeni 20 mm kalibreli Silahlı robot sistemi SARBOT Ürettikleri konseptleri, Sarsılmaz'ın 2023 vizyonuyla, yeni robotik altyapılarla güçlendirdiklerini belirten Özyılmaz, şunları kaydetti: "Her platformda her amaç için hareket edebilen zorlu arazi koşullarında yürüyebilen ve tehdit unsurlarını yok edebilen robotik silahlar için çalışıyoruz. Sarsılmaz vizyonuyla sizlere SARBOT'u tanıtıyoruz. SARBOT robotik bir silah sistemi olup farklı ölçeklendirilecek kalibrelerle inşallah gelecek yıllarda ordumuzun hizmetine sunulacaktır. Üzerinde kendine özgü silah sistemiyle tehdit unsurlarını yok edebilecek kabiliyetlere sahip olacak. Buradaki amacımız Sarsılmazın gelecek vizyonunu ifade etmek. Ordumuzun ihtiyaçlarına göre yeni insansız silah sistemlerini, kara platformları içinde böylece geliştirmeye başlamış bulunuyoruz." Sarbot "Fuar alanında simüle atış deneyimi" Fuara özel olarak hazırlanan Sarsılmaz ayrıca ziyaretçilerine heyecan verici bir deneyim yaşama olanağı da sunuyor. SAHA Expo ziyaretçileri Türkiye'de ilk kez Sarsılmaz silahlarıyla, Sarsılmaz'ın özel açık hava test poligonunun muhteşem simülasyonuyla, üstelik bir fuar alanında ultra gerçekçi atış deneyimi yaşama şansı sunuyor.
Sarbot Fuar alanında simüle atış deneyimi
Sarbot "Fuar alanında simüle atış deneyimi" Sarsılmaz tarafından SAHA EXPO için özel olarak hazırlanan sistem, Sarsılmaz'ın özel açık hava poligonunun tüm ortam, mesafe ve detay özelliklerinin birebir dijital dünyaya aktarılmasıyla oluşturuldu. Ziyaretçiler bu ultra gerçekçi simülasyonda SAR 9 METE tabanca, SAR 109 T makineli tabanca ve SAR 56 piyade tüfeğiyle atış yapabilecek SARSILMAZ Sarbot NEDİR NE İŞE YARAR? Sarbot'un tanıtımını yapan Sarsılmaz Silah Sanayi Genel Müdür Yardımcısı Öner Özyıldız, "Sarsılmazın 2023 vizyonuyla "Sarbot'u tanıtıyoruz. Sarbot geleceğin insansız savaş konsepti için üretilmiş bir robotumuz. Üzerine istediğimiz kalibredeki silahı monte edebiliriz. Ya da ordumuzun kullanımına mühimmat taşıyabilecek versiyonlarını yapabiliriz. Burada sarsılmazın av ve spor tüfekleriyle başlayan sonrasında tabancaya evrilen sonrasında piyade tüfeklerine evrilen şimdi de robotik sisteme evrilen vizyonunu ifade etmek istiyoruz. Yerli milli mühendislerimizle bu sistemleri ordumuzun kullanımına vereceğiz inşallah. Yaklaşık bir yıldır konsept üzerine çalışıyoruz. Mühendis arkadaşlarımız hem Ankara hem İstanbul'da sistemin elektromekanik yazılımı üzerine emek harcamaya devam ediyorlar. Bu ilk portatifimiz.
SARSILMAZ Sarbot NEDİR NE İŞE YARAR?
SARSILMAZ Sarbot NEDİR NE İŞE YARAR? Türkiye'de ilk. Arka planda çok daha güçlüleri üretilmeye başlandı. Henüz 1 saatlik hareket ömrümüz var. Ama pil teknolojisi geliştikçe ya da pil elektrik dışında farklı bir besleme sistemleriyle jeneratörle çok daha ağır yük taşıyabilecek versiyonunu yapacağız. Kendi yükünü ağırlığını taşıyabildiği her ortamda her hava koşulunda görevini yerine getirebilir" şeklinde konuştu.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Üst