YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

RUS UKRAYNA SAVAŞINDA SON DURUM GELİŞMESİ

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48

Rusya-Ukrayna savaşında korkunç durum! Ölü ve yaralı sayısı artıyor​

Ukrayna Sağlık Bakanlığı, Rusya'nın saldırıları sonucu 14'ü çocuk 352 sivilin öldürüldüğünü duyurdu. Bakanlık ayrıca saldırılarda 116'sı çocuk bin 684 kişinin de yaralandığını bildirdi. UKRAYNA’DA SON DURUM Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı askeri operasyon devam ederken Rusya Savunma Bakanlığı tarafından son duruma ilişkin açıklamalar. Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov son yaptığı açıklamasında, Rusya tarafından ilk günden itibaren Ukrayna’ya büyük zararlar verildiğini aktararak şu ifadeleri kullandı:
RUS UKRAYNA SAVAŞINDA SON DURUM GELİŞMESİ
RUS UKRAYNA SAVAŞINDA SON DURUM GELİŞMESİ Özel askeri operasyonun başlangıcından bu yana, Rus silahlı kuvvetleri, Ukrayna’da bin 67 askeri altyapı tesisini vurdu. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ne ait 27 komuta ve iletişim merkezi, 38 uçaksavar ve savunma sistemi ve S-300 sistemleri, Buk-M1 ve OSA, 56 radar istasyonu imha edildi. Operasyonun başından beri 254 tank ve diğer zırhlı araçlar, 31 uçak, 46 çok amaçlı roketatar, 103 top ve havan, 164 adet özel askeri araç imha edildi. Ukrayna’da milliyetçilere karşı savaştıklarını savunarak, bu grupların internet yazışmalarını, konumlarını ve hareketlerini takip ettiklerini ifade eden Konaşenkov, “Kayıplarımız milliyetçiler tarafından öldürülenlerden ve Ukrayna silahlı kuvvetleri arasındaki kayıplardan çok daha az” açıklamalarında bulundu.
RUS UKRAYNA SAVAŞINDA SON DURUM GELİŞMESİ
RUS UKRAYNA SAVAŞINDA SON DURUM GELİŞMESİ

Rus birliklerinden 5 bin 300 askerin hayatını kaybettiği, 29 uçak, 29 helikopter, 191 tank ile 816 zırhlı araç, 74 top ve 2 geminin imha edildiği ifade edildi. Çernihiv bölgesindeki Koryukivka yakınlarında, Rus askerlerinin silahlarını bırakmaya ve teslim olmaya hazır olduğu da ileri sürüldü​

Rus güçlerin ayrıca bir BUK uçaksavar, 21 Grad roketatar sistemi, 291 araç, 60 yakıt aracı, 5 hava savunma sistemi ve 3 İHA kaybettiğini, bu rakamlara devam eden çatışmaların bilgilerinin dahil edilmediğini kaydetti.
RUS UKRAYNA SAVAŞINDA SON DURUM GELİŞMESİ
RUS UKRAYNA SAVAŞINDA SON DURUM GELİŞMESİ

Rusya Ukrayna savaşında son durumunda: Zelenski için 400 kişilik suikast ekibi görevde​

Rusya Ukrayna savaşı devam ediyor. Tüm dünya Rusya'nın Keiv'e girmesini izlerken yeni bir iddia gündeme bomba gibi düştü. Kremlin'in Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski için 400 kişilik bir suikast timi görevlendirdiği idda edildi.
Zelenski için 400 kişilik suikast ekibi görevde
Zelenski için 400 kişilik suikast ekibi görevde
Wagner Grubu olarak bilinen özel milislerin beş hafta önce Afrika'dan geldiği belirtildi. Milis grubu Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yakınlığı ile bilinen oligark Yevgeny Prigozhin tarafından yönetiliyor.

23 KİŞİLİK LİSTE

Yüksek eğitimli ajanlar, Başbakan ve kabine de dahil olmak üzere 23 kişilik bir öldürme listesine sahip.

ZELENSKİ'YE YAKIN İSİMLER VAR

Özel eğitimli suikast ekibinin, Ukrayna başbakanı Zelenski, kabine üyeleri, Kiev belediye başkanı Vitali Kliçko ve kardeşi Wladimir de dahil olmak üzere, Ukrayna'da ön saflara çıkan kilit isimleri öldürmek için Kremlin'den gelecek yeşil ışığı beklediği söyleniyor.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst