YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

PKK elebaşı Duran Kalkan, Rusya-Ukrayna savaşında tarafını seçti

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48
Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Duran Kalkan, Rusya karşısında ciddi bir direniş ortaya koyan Ukrayna lideri Zelenski yönetimini ağır bir dille eleştirdi. Yıllardır ABD’den destek almalarına rağmen Kalkan, Ukrayna’da hükümetin emperyalizmin kuklası olduğunu belirtip “Şimdi de yaptıklarının bedelini ödüyorlar” dedi. Rusya Lideri Vladimir Putin'e destek veren teröristbaşı, Ukrayna'nın yaptıklarının bedelini ödediğini söyledi. Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin 7. gününe girilirken ülkede çatışmalar tüm şiddetiyle devam ediyor. Bir haftalık süreçte Ukrayna’da yüzlerce sivil hayatını kaybetti, çok sayıda insan yaralandı. Rus ordusundan ise 6 bin askerin öldürüldüğü açıklandı.
PKK elebaşı Duran Kalkan, Rusya-Ukrayna savaşında tarafını seçti
PKK elebaşı Duran Kalkan, Rusya-Ukrayna savaşında tarafını seçti PKK’DAN PUTİN’E DESTEK ABD ve Avrupa Birliği üyesi ülkeler başta olmak üzere birçok ülke Rusya’ya caydırıcılık konusunda ağır yaptırım kararları aldı. Yıllardır ABD’den hem para hem de silah desteği alan PKK terör örgütünden ise Putin yönetimine destek geldi. “UKRAYNA’DA EMPERYALİZMİN KUKLASI VAR”
Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin 7. gününe girilirken ülkede çatışmalar tüm şiddetiyle devam ediyor. Bir haftalık süreçte Ukrayna'da yüzlerce sivil hayatını kaybetti, çok sayıda insan yaralandı. Rus ordusundan ise 6 bin askerin öldürüldüğü açıklandı.
Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin 7. gününe girilirken ülkede çatışmalar tüm şiddetiyle devam ediyor. Bir haftalık süreçte Ukrayna'da yüzlerce sivil hayatını kaybetti, çok sayıda insan yaralandı. Rus ordusundan ise 6 bin askerin öldürüldüğü açıklandı. Terör örgütüne yakın medya organlarından birine Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaşla ilgili değerlendirmelerde bulunan örgütün elebaşlarından Duran Kalkan, “Ukrayna hükümetine sahip çıkan politikaların hiçbiri devrimci, demokrat ve doğru olamaz. Ukrayna’da hükümet yok, emperyalizmin kuklası var. Şimdi de yaptıklarının bedelini ödüyorlar” şeklinde konuştu. Rusya Ukrayna savaşında Rusya'yı destekleyen ülkeler Belarus İşgalden önce Rusya ile askeri tatbikatlar yapan, topraklarını Rus ordusuna açan Minsk yönetimi, savaşta Moskova'nın yanında yer alıyor. Küba Güney Amerika ülkesi Küba, Ukrayna işgalinde Moskova'ya destek veriyor. Nikaragua Kuzey Kore Ukrayna işgaliyle ilgili Kuzey Kore'den yapılan açıklamada, Rusya'ya destek verildiği ve krizin ana nedeninin ABD olduğu bildirildi. Suriye Rusya Ukrayna savaşında ABD'yi destekleyen ülkeler Bu konuda Avrupa'nın neredeyse tamamı ve Dünya ülkeleri Rusya'nın yaptığı savaşın karşısında durmaktadır.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst