YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Pençe-Kilit operasyonunda 54 terörist öldürüldü!

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 11 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, 11 teröristten 9'unun Pençe-Kilit Operasyonu'nda, 2'sinin de Pençe-Şimşek Operasyonu'nda etkisiz hale getirildiği belirtildi. Açıklamada, "Teröristleri saklandıkları sığınak ve mağaralara gömmeye devam ediyoruz. Pençe-Kilit Operasyonu'nda 9, Pençe-Şimşek Operasyonu'nda da 2 olmak üzere bölgede 11 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Pençe-Kilit Operasyonu'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 54 oldu." bilgisi verildi. Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) yapılan açıklamada, “Irak’ın kuzeyinde başarıyla devam eden Pençe Kilit Operasyonu kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 54’ye yükseldi. Teröristlerin inlerini yerle bir etmeye devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.
Pençe-Kilit operasyonunda 54 terörist öldürüldü!
Pençe-Kilit operasyonunda 54 terörist öldürüldü! ‘2 TERÖRİST, 3 ASKERİ ŞEHİT EDEN TERÖRİST GRUBUNDAN’ Milli Savunma Bakanlığı, ‘Pençe-Kilit Operasyonu’nda etkisiz hale getirilen teröristlerden 2’sinin, geçen yıl 9 Aralık’ta 3 askeri şehit eden terörist grubun arasında yer aldığını duyurdu. Yazılı açıklamada; Piyade Uzman Çavuş Ali Sarı, Piyade Uzman Çavuş Doğanay Çelik ve Piyade Uzman Çavuş İdris Aksöz’ün 9 Aralık’ta Irak’ın kuzeyindeki ‘Pençe-Yıldırım’ bölgesinde şehit düştüğü anımsatıldı. Bölgede tespit edilen terör hedeflerinin vurulduğu ve ilk anda 6 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiği hatırlatıldı. Irak’ın kuzeyinde devam eden ‘Pençe-Kilit Operasyonu’nda etkisiz hale getirilen teröristlerden 2’sinin, 3 askeri şehit eden terörist grubunun içinde yer aldığının belirlendiği belirtildi. Açıklamada, “Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayan Mehmetçiklerimizin etkisiz hale getirdiği 2 kadın teröristin ‘Berfin Zilan’ ve ‘Bazel Zagros’ kod adlı teröristler olduğu belirlendi. Şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz” denildi.
Pençe-Kilit operasyonunda 54 terörist öldürüldü!
Pençe-Kilit operasyonunda 54 terörist öldürüldü!
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst