YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Pençe Kılıç Harekatı’nda 326 terörist etkisiz hale getirildi

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48

Pençe Kılıç Harekatı ile ilgili ilk bilgilerde 471 hedefin ateş altına alındığını ve 254 terörist etkisiz hale getirildiğini açıklanmıştı şimdi sayıda güncelleme oldu.​

Terörü sona erdirmek, sınır güvenliğinin sağlamak için ne gerekiyorsa yapacaklarını ifade eden Bakan Akar, "Pençe Kılıç Harekatı'nda hava ve kara ateş destek vasıtalarıyla yapılan cezalandırma atışları ile devam ediyor. Harekatta şu ana kadar 326 terörist etkisiz hale getirildi" açıklamasını yaptı.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısının ardından AK Parti Genel Merkezinden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Pençe Kılıç Harekatı'ndaki son duruma ilişkin soru üzerine Akar, "Terörü sona erdirmek, ülkemizin ve milletimizin, sınırlarımızın güvenliğini sağlamak için ne gerekiyorsa yaptık, yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
326 terörist etkisiz hale getirildi
"326 terörist etkisiz hale getirildi" "326 terörist etkisiz hale getirildi" Son dönemin en büyük, kapsamlı ve etkili hava harekatı ile başlayan Pençe Kılıç Harekatı’nın başarıyla devam ettiğini ifade eden Akar, “Harekat, hava ve kara ateş destek vasıtalarıyla yapılan cezalandırma atışları ile devam ediyor. Harekatta şu ana kadar 326 terörist etkisiz hale getirildi” açıklamasında bulundu. Harekatta sivil hassasiyeti Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Suriye'nin kuzeyinde "ABD gözlem noktasını vurduğu" iddiasının sorulması üzerine Bakan Akar, "Bizim koalisyon güçlerine veya sivillere zarar vermemiz söz konusu bile olamaz. Bizim tek hedefimiz var o da teröristler. Terörist neredeyse hedefimiz orası. Sivillere, çevreye zarar vermemek bizim en önemli ilkemiz" yanıtını verdi. Bir gazetecinin "Suriye'de liderler düzeyinde bir görüşme ne zaman gerçekleşir" demesi üzerine Akar, "Küçük-büyük, irili-ufaklı bir sürü gelişme var. Bunlar şekillenir, sonuçlanır buna göre bakılır. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz" dedi.
Pençe Kılıç Harekatı'nda 326 terörist etkisiz hale getirildi
Pençe Kılıç Harekatı'nda 326 terörist etkisiz hale getirildi Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde uluslararası alanda bir özne haline geldiğine vurgu yapan Akar, "Her yerde kişilikli ve kimlikli politikalarla ülkemizin ve milletimizin hak ve hukukunu savunuyoruz. Bununla birlikte Kıbrıs, Azerbaycan ve Libya gibi dost ve kardeş ülkelerin haklı davalarında da onların yanında yer almaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı. KARA HAREKATI OLACAK MI? Terör bölgelerine sınır ötesi kara harekatı olması yüksek olduğunu belirten Bakan Akar, "Bizim tek hedefimiz teröristler onlar neredeyse bizim hedefimiz orası." ifadelerini kullandı. Akar, teröristlerin adalete teslim olmaktan başka çarelerinin olmadığını da kaydetti.
Pençe Serisi Operasyonlar Sonucunda Bugüne Kadar kaç terörist imha edildi?
Pençe Serisi Operasyonlar Sonucunda Bugüne Kadar kaç terörist imha edildi?

Pençe Serisi Operasyonlar Sonucunda Bugüne Kadar kaç terörist imha edildi?​

terrorist-1.png

1441​

Terörist​

Etkisiz Hale Getirildi.​

rifle.png

1281​

Adet Çeşitli Silah Ele Geçirildi.​

cave.png

1407​

Mağara Kullanılmaz Hâle Getirildi.​

dynamite.png

1812​

Adet EYP İmha Edildi.​

 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst