YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Mite Defence fişek fabrikası, seri üretime başladı

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,772
Tepkime puanı
34
Puanları
48
Çorum Sungurlu Organize Sanayi Bölgesi'nde 404 bin metrekare açık, 30 bin metrekare kapalı alana sahip tesisin temeli, 13 Ağustos 2022'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılmıştı.
Mite Defence fişek fabrikası, seri üretime başladı
Türkiye'de her gün yeni bir silah ürünü ile tanışan Türkiye tesisler içinde sürekli kendini geliştirmeye devam ediyor. Türkiye'de tek seferde temeli atılan en büyük savunma sanayisi yatırımlarından olan tesiste deneme üretiminin başarıyla tamamlandı ve ardından 9,19 milimetre fişeklerin seri üretimine başlandı.
Tesiste üç farklı çapta mermi üretecek "Milli Savunma Bakanlığımızın denetimlerinden geçerek şu anda 9,19 milimetre tabir ettiğimiz fişeklerimizin üretimini yapılıyor. Bir sonraki aşamada 5,56 milimetre, 45 kalibre tabir ettiğimiz fişeklerin üretimine geçilecek. Daha sonra 7,62 milimetre, 51 kalibreli fişeğimizi Türk savunma sanayisine vermiş olacağız." dedi.
Mite Defence fişek fabrikası, seri üretime başladı
Tesiste 150 kişinin çalışıyor, tam kapasite üretime geçilmesi ile istihdamın 400'e kadar yükseleceğini söyleyen Doğan, "Tesiste yılda 360 milyon fişek üretmeyi planlanıyor. 360 milyon fişeği Milli Savunma Bakanlığımız, asker ve polisimize verdikten sonra ihracatını da yapacağız." dedi.
 
  • Beğen
Tepkiler: F.S

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst