YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olduğunda S400leri bakın ne yapacak

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48
Kılıçdaroğlu'ndan İngiliz medyasına garanti: S-400'leri geri vereceğiz CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İngiliz haber ajansı Reuters'e yaptığı açıklamada S-400'lerden vazgeçip yerine "NATO ile entegre bir sistemi" hayata geçirme taahhütü verdi. CHP lideri, Esed rejimiyle anlaşma yapılması gerektiğini belirterek, Suriye'den geri çekileceklerinin işaretini verdi. Kılıçdaroğlu ayrıca, Türkiye'yi katliam yapmakla suçlayan PKK destekçisi akademisyenleri, iktidara gelmeleri halinde bir hafta içinde görevlerine iade edeceklerini söyledi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Reuters'e açıklamalarda bulundu. Daveti üzerine bir araya geldiği altı muhalefet partisi genel başkanının kendisine Cumhurbaşkanlığı adaylığını önermesi halinde bunu kabul edip etmeyeceğine yönelik soruya cevap verdi.

Kılıçdaroğlu'ndan :Beyin yakan konuşma: SİHA'ları ilk ben destekledim
Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olduğunda S400leri bakın ne yapacak

"CUMHURBAŞKANLIĞI TEKLİFİNİ KABUL EDERİM"​


Cevabı 'evet' olan Kılıçdaroğlu, "Elbette (kabul ederim). Cumhurbaşkanlığı onurlu bir görev. Beş genel başkanın benim ismimi telaffuz etmesi her şeyden önce benim için onur. Görev yaptığım sürede o beş genel başkana karşı sorumluyum ve onlara asla hayal kırıklığı yaşatmamalıyım" dedi.

“S400’LERİ KİMİN İÇİN KULLANACAĞIZ?” NATO sisteminin dışında Rusya’dan alınan S-400 uzun menzilli savunma sistemini Türkiye’nin kime karşı kullanacağını ilk günden beri sorduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, “Suriye mi, İran mı, Yunanistan mı? Kim için kullanacağız? Bu sorunun şu ana kadar cevabı alınmış değil” dedi. Kılıçdaroğlu, alınan S-400’lerin depolarda beklediğini belirterek, doğru olanın NATO ile entegre bir sistem olduğunu söyledi.

S-400'LERİ İADE ETME TAAHHÜTÜ​


Kılıçdaroğlu, Rusya'dan alınan S-400'ler yerine 'NATO ile entegre bir sistem'den yana olduklarını söyledi. S-400'leri iade edeceklerinin sinyalini veren CHP lideri, "Suriye mi, İran mı, Yunanistan mı? Kim için kullanacağız? Bu sorunun şu ana kadar cevabı alınmış değil" dedi.

SORU: Kemal Kılıçdaroğlu’nun “S-400’lerin niye alındığını bilmiyorum, kime karşı kullanacağımız da açıklanmadı” şeklinde ifadeleri oldu. S-400’lerin iade edileceği iması da vardı Kılıçdaroğlu’nun açıklamasında. Bununla ilgili bir değerlendirmeniz ne olur?

s 400 t
s 400 t

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu’na 'devlet' dersi! S-400'ler orada kullanılacak​

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘S400’ler nerede kullanılacak?” sorusuna cevap verdi. Erdoğan “kim füzeyle ülkemize saldırırsa orda kullanılacak” ifadelerini kullandı.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst