YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Kazakistan’a 4.4 milyar dolara 834 Otokar ARMA ALIYOR

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48

4x4 Otokar ARMA​

ARMA 8x8, Zırhlı Personel Taşıyıcı, 105 mm Ateş Destek Aracı, 120 mm Havan Aracı, Alçak ve Orta İrtifa Hava Savunma Aracı, Alçak İrtifa Hava Savunma Aracı, İstihkam Aracı, 25 mm kuleli ZMA, 30 mm kuleli ZMA, Zırhlı Kurtarıcı, KBRN Keşif Aracı, Keşif Aracı, Sürücü Eğitim Aracı, Yaralı Tahliye Aracı, Komuta Kontrol Aracı gibi farklı görevlere uygun modüler bir araçtır.
Kazakistan’a 4.4 milyar dolara 834 Otokar ARMA ALIYOR
Kazakistan’a 4.4 milyar dolara 834 Otokar ARMA ALIYOR

Kazakistan’a 834 Otokar ARMA ALACAK​

Kazakistan, Türkiye’den 800’den fazla zırhlı araç satın almak istiyor. Bu bağlamda OTOKAR üretimi ARMA 8×8 Zırhlı Muharebe Aracı’ndan 834 adet alınacağı ve bahse konu tedarikin 2 trilyon tenge (4.5 milyar dolar) mal olacağı iddia edilmekte. 2023 yılının başında ise ARMA ve TULPAR, Kazakistan’da test sırasında görüntülenmişti. Kazakistan’ın, Otokar tarafından geliştirilen TULPAR ve ARMA tipi zırhlı muharebe araçlarını, yaklaşık 1 yıldır çeşitli koşullarda test ettiği biliniyor. Test edilen ARMA konfigürasyonu ise ASELSAN tarafından geliştirilen NEFER Kulesi’ne sahip ARMA 8×8. Ancak Rus yapımı 2K23 Kulesi entegre edilmiş TULPAR ve ARMA araçları da Kazakistan’da test edilmişti.

OTOKAR Tulpar ve ARMA, BMP-3 kulesiyle Kazakistan’da Testlerde Görülmüştü​

Kazakistan’a  834 Otokar ARMA ALACAK
Kazakistan’a 834 Otokar ARMA ALACAK BMP-3 kulesi entegre edilen OTOKAR TULPAR paletli Zırhlı Muharebe Aracı ve ARMA 8×8 Zırhlı Personel Taşıyıcı Kazakistan’da görülmüştü. TULPAR ZMA, Kazakistan’daki testleri başarıyla tamamlamıştı. Doğu Bloğu’nda yaygın bir ZMA olan BMP-3’ün kulesi; 100 mm yivli top ve 30×165 mm otomatik topa sahiptir. OTOKAR’ın askeri araçları Türk ordusu ve güvenlik güçlerinin yanı sıra, dünyada NATO ülkeleri dahil 35’ten fazla dost ve müttefik ülkelerdeki 55’i aşkın farklı kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılıyor.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst