YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

KAPLAN NG Hafif zırhlı araç

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,772
Tepkime puanı
34
Puanları
48
KAPLAN NG Hafif zırhlı araç 2025'te gösterime sunulacak
Kaplan zırhlı aracı Türkiye'nin yerli ve milli üretimi olan daha çok hafif zırhlı 35 ile 40 ton arasında ağırlığı ile 2025 yılında gösterime sunulması planlanıyor. Kaplan NG zırhlı aracı diğer zırhlı araçlardan farklı olarak orta ve hafif kalibreli olmak üzere 120 mm namluya sahip kule sistemi insanlı ve insansız olmak kaydı ile tasarlamış ve rakiplerine karşı olduça güclü şekilde piyasaya çıkması beklenmekte.
KAPLAN NG Hafif zırhlı araç
Kaplan NG zırhlı aracı Mekanize piyade, keşif, komuta kontrol, kuvvet koruma, tıbbi tahliye, kurtarma, muharebe istihkam ve doğrudan veya dolaylı ateş desteği gibi görevleri başarı ile yerine getirebilme gücüne sahip.
Kaplan NG zırhlı aracı özellikle engebelli ve düz arazilerde oldukça sessiz şekilde ilerleyebilmesi için özel tasarlanmış süspansiyon sistemi, ile araç titreşimini azaltmak ve yol tutuşunu artırmak için tasarlandı. Gövdesi bir çok saldırya karşı özel zırhla kablandğı için el yapımı, mayın, ve roket sistemlerine karşı başarılı savunma sistemine sahiptir ayrıca güdümlü füzelere karşıda yanıltma ve aktif koruma sistemlerine sahiptir. Kaplan zırhlı aracı tüm cevreyi görebilen lamera ve sensörler ile donatıldı.

KAPLAN NG Hafif zırhlı araç
Teknik Özellikler
Yol Hızı70 km/s
Arazi Hızı40 km/s
Eğim60%
Yana Eğim30%
Hendek Geçme2 m
Dikey Engel90 cm
Menzil500 km
Teçhizat
Ana Silah30, 35 veya 40 mm Otomatik Top
Tali Silah7.62 mm Kule Makineli Tüfek
Taret TipiUzaktan Kumandalı Silah Sistemi
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst