YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Kamu kurumlarına 115 bin Togg alınacak!

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,772
Tepkime puanı
34
Puanları
48

Kamuda Togg Devrimi: Devlet 115 Bin Togg Alaçak!​

Türkiye'nin otomobilinin kullanım yelpazesi genişletilecek. Kamu kurumları Togg ile 'yol alacak'. 115 bin otomobil, devlet kurumlarının kullanımında olacak. Togg'un kamu tarafından alım sürecini Devlet Malzeme Ofisi üstlenecek. İlk etapta Togg'un C segment SUV modeli, devlet kurumlarının araç envanterinde yerini alacak. Geçtiğimiz aylardan bu yana seri üretim sürecinde olan Togg T10X, bakanlar tarafından kullanılmaya başlanmıştı. Fakat Hazine ve Maliye Bakanlığı bu mevzuda yeni bir adım atılacağını söyledi. Buna nazaran kamudaki yeni alımlar yalnızca Togg’a ilişkin olacak.
Kamu kurumlarına 115 bin Togg alınacak!
Kamu kurumlarına 115 bin Togg alınacak! Kamuda Togg dönüşümü başladı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından yapılan açıklamaya nazaran, kamu kurum ve kuruluşlarında Togg periyoduna geçilecek. Bakanlığın maksadına nazaran kamu vazifelileri için Togg satın alınacak. Geçtiğimiz saatlerde açıklamalarda bulunan Bakan Mehmet Şimşek, kamuya alınan arabalar konusunda azamî hassasiyet gösterildiğini tabir etti. Tasarruf genelgesinin değiştiğini belirten Şimşek, eldeki araçların satılacağını belirtti. Yeni alımlarda ise yalnızca Togg tercih edilecek. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Kamuda tasarruf genelgesini güncelledik. Taşıtlar konusunda azamî hassasiyet gösteriyoruz. Yeni araç alımında yalnızca Togg alınacak, eldeki araç da satılacak” sözlerini kullandı.
Kamu kurumlarına 115 bin Togg alınacak!
Kamu kurumlarına 115 bin Togg alınacak! Eski Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise Togg için alım garantisi verdiklerini belirtmişti. Buna nazaran Devlet Materyal Ofisi’nin 30 bin adet Togg satın alacağını açıklamıştı. Lakin Bakan Şimşek’in yeni açıklamalarına nazaran tüm kamu araçları Togg’dan oluşacak üzere duruyor. Şu anda kamuda 114 binden fazla araç kullanılıyor. Evreli formda satılacak bu arabalar üzerinden kısa vadede tasarruf sağlanacak. Yeni alınacak Togg’lar ile birlikte 10 yıl içerisinde kamuda Togg dönüşümü tamamlanmış olacak.
 
Son düzenleme:

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst