YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

İsrail Parlamentosu’nda Ermeni Soykırımı’nı tanıyan adımlar atıyor

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48
İsrail Parlamentosu’nun bir grup muhalif üyesi, Ermeni Soykırımı'nın resmen tanınması ve 24 Nisan'ı Ermeni Soykırımı kurbanlarının anma günü olarak kabul edilmesine dair bir yasa tasarısı parlamentoya sundu.

İsrail parlamentosu (Knesset) Eğitim, Kültür ve Spor Komisyonu Ermeni Soykırımını tanıdı, hükümete soykırımın resmi olarak tanınması çağrısında bulundu.​

İsrail Parlamentosu’nda Ermeni Soykırımı'nı tanıyan adımlar atıyor
İsrail Parlamentosu’nda Ermeni Soykırımı'nı tanıyan adımlar atıyor Jerusalem Post’un haberine göre tasarının fikri Şomrei Sfarad Partisi’nin (Şas) üyeleri Yaakov Margin, Haim Beaton, Moshe Arbel'in yanı sıra Likud Partisi’nin milletvekilleri Yuli Edelstein, Israel Katz ve Joav Kish’e aittir. Parlamento resmi portalının verdiği habere göre, Komisyon Başkanı Yakov Margi, ″Ermeni Soykırımının tanınması ahlaki bir sorumluluktur″ ifadelerini kullandı. Komisyon üyeleri Nachman Shai (Siyonist Grup), Don Khenin (Birleşik Liste) ve Zouheir Bahloul (Siyonist Grup) de Ermeni Soykırımının tanıması yönünde konuşmalar yaptılar. Parlamento Başkanı Yuli-Yoel Edelstein geçtiğimiz Haziran ayında, Ermeni Soykırımı’nın resmen tanınması için Knesset’e çağrı yapmıştı. İsrail Parlamentosu’nun 1915 olaylarının “Ermeni Soykırımı” olarak kabul edilme teklifini 2. kez reddettiğinide belitmek isterim. Söz konusu kararın iki ülke arasında gelişen ilişkilerinde oldğu düşünülüyor.

ABD'nin Irvine kentinde Ermeni Soykırımı kurbanlarının anısına bir anıt dikilecek​

"Irvain Belediye meclisi oybirliğiyle şehrin Büyük Parkı'na Ermeni Soykırımı kurbanlarının anısına bir anıt dikilmesi yönünde kararı onayladı. Girişim, Ermeni Soykırımı'ndan sağ kurtulan ailesinin hikayesini anlatan Ermeni Davası ofisinden profesör Gev Abazajyan tarafından desteklendi.”

ERMENİ SOYKIRIMINI TANIYAN ÜLKELER​

Hatırlanacağı üzere Ermeni Soykırımı’nı kısmen tanıyan ülkeler arasında, Avustralya, Almanya, Arjantin, Kanada, İsviçre, İngiltere, İspanya, İtalya, ABD (50 eyaletten 49’u Ermeni Soykırımı’nı tanıdı ve kınadı).
ERMENİ SOYKIRIMINI TANIYAN  ÜLKELER
ERMENİ SOYKIRIMINI TANIYAN ÜLKELER Bugün "Ermeni soykırımı"nı resmen tanıyan ülkeler: Almanya, Arjantin, Avusturya, Belçika, Bolivya, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Şili, Kıbrıs Rum Yönetimi, Çekya, Ermenistan, Fransa, Yunanistan, İtalya, Libya, Litvanya, Lübnan, Lüksemburg, Hollanda, Paraguay, Polonya, Portekiz, Rusya, Slovakya, İsveç, İsviçre, Suriye, Vatikan, Venezuela, Uruguay. Ermeni Soykırımı, ayrıca Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu, BM birkaç komisyonları, Kiliseler Uluslararası Birliği dahil uluslararası önemli kuruluşlar tarafından da tanındı.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst