YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

İngiliz askeri dergisi: Rusya ile savaşa hazır olun

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48
Rusya Ukrayna savaşı aylardır devam ederken İngiliz askeri dergisinde çok konuşulacak bir yazı yer aldı. İngiltere ordusunda en kıdemli subaylardan biri olarak gösterilen Paul Carney tarafından kaleme alınan yazıda birliklerin Rusya ile savaşmaya hazır olması ve sevdiklerini de buna hazırlaması gerektiği ifade edildi.
İngiliz askeri dergisi: Rusya ile savaşa hazır olun
İngiliz askeri dergisi: Rusya ile savaşa hazır olun SEVDİKLERİNİZİ HAZIRLAYIN Ordunun en yüksek rütbeli teğmeni Carney, Soldier dergisine yazdığı makalesinde; "Hepimizin fiziksel olarak operasyonlara uygun olup olmadığımızı kontrol etmemizi istiyorum. Ayrıca, yokluğumuzda genellikle en zor role sahip olan sevdiklerimizi ve ailelerimizi hazırlamamız da önemlidir." ifadelerini kullandı. DÜNYA DEĞİŞTİ Potansiyel bir dağıtım için görüşmelerin olabileceğini dile getiren Carney, "Dünya değişti ve yeni gerçeklere hazırlıklı olmalıyız" ifadelerini kullandı. Ordunun eski başkanı General Sir Richard Dannatt ise "Bu, Ordunun en üst düzey askerinin ihtiyatlı tavsiyesidir. Bu, Ordunun Ukrayna'ya konuşlanmak üzere olduğu anlamına gelmez, ancak barış zamanında hayatın her alanında savaşa hazırlanmak herhangi bir ordunun görevidir." ifadelerini kullandı.
Putin'in başına 1 milyon dolar ödül
Putin'in başına 1 milyon dolar ödül Bununla birlikte, Avrupa'da bir savaş söz konusu olduğunda, İngiliz askerlerinin neler olabileceği konusunda gerçekçi olmaları gerektiğini belirtti. İletişimsizlik ile ilgili açıklamalarında ise Rusya'nın cep telefonlarını dinleme olasığılı ifade edildi. Bu uyarı Haziran ayında Ordunun başındaki General Sir Patrick Sanders'ın bir uyarısına benzetildi. iNGiLTERE ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI UYARISI İngiltere ordu kumandanı General Sir Patrick Sanders Olası bir Üçüncü Dünya Savaşı'nda Rus ordusuyla savaşmaya hazırlanmaları gerektiği talimatı vermişti. Rusya Ukrayna savaşının yeni bir güvensizlik çağına yol açtığını dile getirmişti. Sanders, "Artık müttefiklerimizle birlikte savaşabilecek ve savaşta Rusya'yı yenebilecek bir ordu oluşturmak için büyük bir zorunluluk var" ifadelerini kullanmıştı
Rusya'dan İngiltere'ye: 'Sizi vururuz, anlıyorsunuz değil mi?
Rusya'dan İngiltere'ye: 'Sizi vururuz, anlıyorsunuz değil mi?

Rusya'dan İngiltere'ye: 'Sizi vururuz, anlıyorsunuz değil mi?'​

Rus hükümeti İngiltere'yi, Ukrayna'yı Rus topraklarına saldırması için 'provoke etmekle' suçlayarak tehditler savurdu. Diplomasi muhabiri Landale, "Ukrayna'yı savunmak ile Rusya'ya saldırmak arasındaki çizgi giderek bulanıklaşıyor" dedi.
İngiliz askeri dergisi: Rusya ile savaşa hazır olun
İngiliz askeri dergisi: Rusya ile savaşa hazır olun
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst