YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

İlk Milli denizaltı çeliği HY-100’ü üreterek teslim etti

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,772
Tepkime puanı
34
Puanları
48

Yerli ve Milli teknojiler ile günden güne kendini geliştirmeye devam ediyor. ASFAT koordinesinde yapılan çalışmalar ile OYAK bünyesinde faaliyet gösteren Erdemir Miilux OY şirketlerinin ortaklaşa ürettiği milli denizaltı çelikleri Gölcük Tersanesi Komutanlığı'na teslim etti. Manisa'daki Miilux OY tesislerine getirilerek kalınlığı 15 ila 60 mm arasında değişebilen süper dayanıklı HY-100 çeliğine dönüştürülüyor. Şirketin çok yakın gelecekteki hedefi ise HY-100'den daha yüksek dayanıklılığa sahip olan HY-130'u üretmek olduğu söyledi.

İlk Milli denizaltı çeliği HY-100’ü üreterek teslim etti

HY-100 Deniz altı çeliği nedir?​

HY-100 deniz altı çeliği yerli ve milli imkanlarla üretmek son derece önemli bir faktördür cünkü bu tür teknolojileri hiçbir ülke bir diğer ülkeye ihrac etmez bu teknoloji ile ülkemiz deniz altılarında olası saldırılara karşı sonar sistemlerinde daha görünmez olacak sonar radar sinyallerini emerek geri göndermeyen bir yapıya sahip aynı zamanda deniz altındaki seside denize yayılmasını engelleyerek sesi ve titreşimleri içerde tutma özelliği olduğu içinde gizlilik konusunda oldukca önemli ayrı bir parantez olarak ta olası saldırıya karşı bu çelik sayesinde çok derin sulara dalabilme ve görevini yapabilme gücüne erişmiş olacak HY-100 çeliği aynı zamanda saldırılara karşı güclü yapısı ile diğer çeliklere karşı denizaltıyı daha güclü şekilde koruyacaktır.

 HY-100 Deniz altı çeliği nedir?
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst