YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Hulusi Akar: “Üçüncü dünya savaşı başladı”

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,772
Tepkime puanı
34
Puanları
48
Hulusi Akar açıklaması: “Üçüncü dünya savaşı başladı”
Üçüncü dünya savaşının hibrit savaş olarak başladığını, Ukrayna’yı olduğu gibi PKK’yı da dışardan destekleyenlerin olduğunu söyleyen Akar, “Kavramsal olarak dünyada bazı değişiklikler var. Şimdi artık böyle savaş yok, üçüncü dünya savaşı başladı mı, ne zaman olacak, ne olacak? Başladı. Şimdi hibrit diye bir şey çıkardılar. Artık savaş ilanı yok. Bulanık savaş. Savaş var mı yok mu belli değil. Şimdi bunun da tipik örneği Ukrayna-Rusya. Şimdi Ruslarla kim savaşıyor? Düşünün kim savaşıyor? Ukrayna savaşıyor. Ukrayna tek başına nasıl yapacak bunu? Bütün dünya, ama kimse ortaya çıkmıyor. Silahını veriyor, mühimmatını, parasını, yiyeceğini, giyeceğini veriyor, 'Hadi yavrum sen savaş' diyor ve Ukrayna savaşıyor. Neye karşı? Rusya'ya karşı. Peki, PKK/YPG tek başına Türkiye'ye karşı ne yapabilir? Hiçbir şey. Kim arkasında? A, B, C, D, Ğ, hepsi var. Ama ortada kimse var mı? Ortada kimse yok. Onları sürüyorlar ortaya. Vekalet savaşları dedikleri şeyler bu. Biz bununla mücadele ediyoruz” diye konuştu.
Hulusi Akar: “Üçüncü dünya savaşı başladı”
“Türkiye söz dinleyen değil, sözü dinlenen bir ülke haline geldi”
Türkiye'nin benimsediği politikalarla her geçen gün gücüne güç kattığını ve artık dünya genelinde söz sahibi olduğunu belirten Akar, “Büyük ve güçlü Türkiye için gerçekten gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürdük, sürdürüyoruz. Kişilikli ve kimlikli politikalarla Türkiye'nin hak ettiği yeri alması için, hak ettiği yere gelmesi için gayretlerimizi gösteriyoruz. Bunun için yapılması gereken ne var içeride dışarıda bunların hepsini yaptık, yapıyoruz ve şu anda geldiğimiz noktada Türkiye gerçekten uluslararası arenada özne haline geldi. Bunu herkes görüyor, bunu herkesin görmesi lazım ve yerimiz, yurdumuz gerçekten çok önemli bir hale geldi. Bu çerçevede bunu bütün dünyaya göstermek suretiyle bundan dolayı da şeref duyuyoruz. Burada herhangi bir şekilde bizim yaptığımız işlerde artık şunu görmemiz lazım; söz dinleyen ülke değil Türkiye. Artık sözü dinlenen ülke. Seveni var, sevmeyeni var fakat Türkiye söz dinleyen değil, sözü dinlenen bir ülke haline geldi çok şükür. Bunu da böyle rahatlıkla söylüyoruz. Büyük bir övünçle, gururla söylüyoruz. İnşallah bu birliğimiz, beraberliğimiz daha da geliştikçe gücümüz, kuvvetimiz arttıkça biz çok daha ilerilere gideceğimize inanıyoruz” dedi.
“Terörü bitirmekte kararlıyız”
Yapılan sınır dışı operasyonların devamının geleceğini ve terörün son bulana kadar süreceğini vurgulayan Akar, “Bu alçak, ahlaksız teröristlerle mücadelemiz var. Biz bu konuda şuna karar verdik; Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak bunu bitirmekte kararlıyız. Öyle veya böyle, inşallah en son teröristi de etkisiz hale getirmek suretiyle 40 yıldan beri milletimizin başına musallat olan bu beladan asil milletimizi kurtarmakta kararlıyız. Sizlerin ve sizlerin şahsında 85 milyonun sevgisi, güvenini, duasını aldığımız ilhamla inşallah milli-manevi değerlerimizi de kullanmak suretiyle onlarla birlikte bunların en sonunu getirmek suretiyle ülkemizin bekasını, ülkemizin güvenliğini, rahatlığını, huzurunu tam ve mutlak imkanı sağlayacağız. Teröristlerin barınakları, sığınakları, korunakları başlarına yıkıldı, yıkılmaya devam ediyor. Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde ve orada inşallah bitirmek suretiyle bu gruplarımızın güvenliğini sağlayacağız. Burada unutulmaması gereken en önemli konu şu; bizim tek hedefimiz teröristler” diye konuştu.
Hulusi Akar: “Üçüncü dünya savaşı başladı”
“Aldanmayın, PKK eşittir YPG”
YPG’nin PKK’dan farklı bir oluşum olduğu algısının oluşturulmaya çalışıldığını fakat ikisinin de aynı terör örgütü olduğunu belirten Akar, “PKK, YPG kritik konulardan biri. YPG farklı diye bir şey icat ettiler. Bunlar Marksist ve Leninist. Dolayısıyla bunlar Güney Amerika'daki ve Afrika'daki bütün uygulamalardan ders çıkarıyorlar ve uluslararası kamuoyunu manipüle etmek için, onları kandırmak için her türlü hileyi hurdayı biliyorlar. Dolayısıyla ikide bir isim değiştiriyorlar. Daha bir sürü isimleri var bunların. Biz diyoruz ki aldanmayın. Yani YPG eşittir PKK. Bu çok açık ve net, bunu muhataplarımıza da söylüyoruz. Bunların ikisi de aynı. Dolayısıyla bizim mücadelemiz teröristlere karşı ve fakat aynı zamanda şunu da bilmek lazım, onun altını çizmek lazım, YPG ve PKK hiçbir şekilde Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değil. Asla, hiçbir şekilde Kürtler terörist değil, bir PKK'lı YPG'li de değil. Bunun içinden ayırmamız lazım. Çünkü nasıl ki DEAŞ Müslümanları temsil etmiyorsa, PKK ve YPG de Kürt kardeşlerimizi temsil etmiyor. Bunun anlaşılması lazım, bilinmesi lazım. Bizim tek hedefimiz teröristler. Bunu bulandırmak isteyenler var, karıştırmak isteyenler var. Biz de her zaman her yerde inatla, ısrarla, doğuda, güneydoğuda, nerede olursa olsun 'Türkler ve Kürtler kardeştir' diyoruz” ifadelerini kullandı.
KAYNAK: Eskişehir. Net Haber Merkezi
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst