YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Hidrojen yakıtlı TOGG modeli geliyor

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48
Yerli otomobil daha yerli bataryaya kavuşamadan yeni projeler çıkmaya başladı özellikle Japonya'da aktif şekilde kullanılan hidrojen teknolojisi artık TOGG aracların'da da görmeye başlayacağız. Yerli batarya için büyük yatırımlar yapan Türkiye şimdiden geleceğin teknolojisine gözünü dikmiş durumda resmi olarak çalışamalara başlandığını bildiren Gürcan Karakaş hidrojen teknolojisi ile TOGG aracının çok üst kılasman'da olacağını belirtti. Hidrojen elektirikli araçlara göre çok daha hızlı dolum yapılabilen ucuz ve cevresel olarak çok temiz olduğunu ve ürettiği enerji olarak fosil yakıtlara göre daha fazla olduğunu özellikle belirtmek isterim. Ülkemizde ilk Hidrojen teknolojisini Enerjisa Üretim’e ait Bandırma Enerji Üssü’nde üretilecek ve kullanılacak.
Hidrojen yakıtlı TOGG modeli geliyor

Hidrojen nedir?

Hidrojen birçok özelliği olan kimyasal bir elementtir. Dünyada neredeyse saf haliyle pek bulunmaz, başka elementlerle birlikte oluşturduğu bileşiklerden çözündürülerek çıkarılması gerekir. Bu süreç de oldukça yoğun enerji gerektiren bir süreç. Hidrojen çeşitli ikincil ürünlere dönüştürülerek işlenebilir. Bunlar arasında metanol, amonyak, sentetik metan ve sentetik yakıtlar (örn. E-Yakıtlar) gibi hidrojen bazlı enerji kaynakları ve temel kimyasallar vardır.
Hidrojen nedir?
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst